fbpx
Studia Podyplomowe

JOGA-TERAPIA HOLISTYCZNA I PROFILAKTYKA W NURCIE JOGA VINYASA

Studia odbywają się z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość

 

Możliwość dofinansowania studiów  ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Więcej informacji tutaj.

Studiuj za 440 zł miesięcznie

 

Dla kogo?

Studia kierowane są do:

 • przyszłych nauczycieli jogi, zamierzających uczyć zgodnie z przyjętymi międzynarodowymi standardami
 • osób zawodowo związanych z ruchem i polepszaniem stanu zdrowia (obecnych instruktorów jogi, nauczycieli, trenerów personalnych, trenerów fitness, instruktorów tańca, dietetyków, terapeutów pracy z ciałem)
 • osób zawodowo zaangażowanych w obszarach takich jak: psychologia, filozofia.
 • położnych, osób prowadzących szkoły rodzenia
 • osób zainteresowanych medytacją i uważnością
 • osób chcących pogłębiać swoją wiedzę i praktykę jogi w obszarach dotyczących anatomii, filozofii, ajruwedy i etyki jogi.
Cel studiów podyplomowych

Celem studiów podyplomowych „Joga – terapia holistyczna i profilaktyka w nurcie Joga Vinyasa ” jest przygotowanie w sposób kompleksowy osób chcących uczyć jogi Vinyasy w sposób bezpieczny i efektywny lub też pogłębić swoją codzienną, dotychczasową praktykę jogi.

Czas trwania i organizacja zajęć
 • studia trwają dwa semestry
 • zjazdy odbywają się w soboty i niedziele, w godzinach 8-17
 • forma prowadzenia studiów – blended learning
 • Organizacja roku akademickiego – tutaj

*Blended learning – forma mieszana edukacji na odległość, łącząca zajęcia tradycyjne  (2- 3 zjazdy w semestrze w siedzibie uczelni) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie

Zakres zajęć

W ciągu 2 semestrów zostanie zrealizowany program teoretyczno- praktyczny, przygotowujący do prowadzenia zajęć jogi Vinyasy.

Zagadnienia za obszaru filozofii i anatomii będą realizowane razem z zajęciami praktycznymi. Własna praktyka i poznawanie swojego ciała jest równie istotne jak umiejętność uczenia innych, dlatego zajęcia praktyczne zostały podzielone na bloki (praktyka własna i nauczanie). 

W trakcie roku akademickiego przyswoisz wiedzę potrzebną do prowadzenia zajęć jogi w nurcie Vinyasa w sposób kompleksowy i przemyślany. Wiedza przekazywana w trakcie zajęć teoretycznych dotyczyć będzie zagadnień:

 • Filozofia jogi
 • Ajruweda
 • Rodzaje jogi
 • Anatomia ludzkiego ciała
 • Joga specjalistyczna: joga w ciąży, joga twarzy, joga dla dzieci
 • Budowanie zajęć jogi
Zasady rekrutacji

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji zamieszczone są tutaj.

Warunki ukończenia studiów

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych na kierunku Joga-terapia holistyczna i profilaktyka w nurcie Joga Vinyasa jest obecność i aktywność oraz zaliczenia poszczególnych zajęć w ramach studiów.

Dokument ukończenia studiów

Absolwenci otrzymują przewidziane ustawą świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Dodatkowe informacje

WSPA zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram studiów zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.

 

Czesne
Kadra
Program

Opłaty za studia

Płatność miesięczna: 440
Opłata semestralna: 2 000
Opłata roczna: 4 000 zł

PAULINA JASIŃSKA
babayoga

Jestem nauczycielem jogi Vinyasy, certyfikowanym międzynarodowymi certyfikatami w standardzie Yoga Alliance RYT200  (Registered Yoga Teacher – 200) i RPYT (Registered Prenatal Yoga Teacher)

Praktykuję jogę od 12 lat. Moja pasja rozpoczęła się gdzieś na łąkach w Walii, była kontynuowana w Polsce, przeniosła się ze mną do Australii, a później do Holandii. Mój kurs nauczycielski i certyfikat zrobiłam w Amsterdamie, by już pasję zmienić w drogę życia. Na moich zajęciach stawiam na bezpieczeństwo, spokój i swobodę. Prowadzę zajęcia dla kobiet w ciąży i po połogu  pomagając kobietom w powrocie do siebie. 

Dodatkowo jestem certyfikowanym masażystą, mamą i zafascynowaną światem turystką.

NATALIA KNOPEK
simplife

Jestem nauczycielką jogi i medytacji z przeszło dziesięcioletnim doświadczeniem zdobywanym w Polsce, Indiach, Hiszpanii i Danii. Jako jeden z nielicznych nauczycieli w naszym kraju posiadam certyfikat w standardzie Yoga Alliance RYT 500 (Registered Yoga Teacher – 500) oraz YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider®) czyli osoba mogąca szkolić innych nauczycieli. Głęboko wierzę w skuteczność techniki małych kroków, dzięki której nawiążesz głęboką relację ze swoim ciałem poprzez jogę, medytację, oddech oraz odpowiednie odżywianie. Prowadzę też największego w Polsce bloga na temat jogi, ajurwedy i świadomego życia – simplife.pl.

Jestem autorką dwóch bestsellerowych książek: „Miej Umiar – o minimalizmie i rozwoju wewnętrznym” oraz „Dlaczego Joga” – która tworzy wspaniałe „ABC jogi” zarówno dla początkujących, jak i dla osób mających pierwsze kroki na macie za sobą. Miałam również okazję stać się jednym z 52 Ambasadorów Jogi z całego świata – dzięki zaproszeniu Ministry of AYUSH (ministerstwa Jogi, Ajurwedy i Medycyny naturalnej) mogłam uczestniczyć w konferencjach poświęconych współczesnym i tradycyjnym aspektom jogi. 

MARTA IWANEK
(Mantra Joga)

Marta Iwanek | nauczycielka jogi | Jako uczeń i nauczyciel odkryłam, że Joga jest formą samoopieki, troski o zdrowie, dobre samopoczucie i radość. Cieszę się, że mogę uczyć tej troski moich uczniów podczas praktyki na macie.

Praktykuje jogę od 12 lat, w roli nauczyciela od 2013 roku – ukończyłam kurs nauczycielski na AWF Politechniki Częstochowskiej z zakresu rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha jogi. Nieustannie pogłębiam swoją wiedzę z zakresu holistycznego samorozwoju, medytacji i praktyki jogi przy schorzeniach. Szczególnie ważnym elementem każdych zajęć jest regeneracja i głęboka relaksacja, które umożliwiają niwelowanie stresu i napięć. Zwracam uwagę na pełnię, równowagę między ciałem, oddechem i umysłem. Wierzę, że joga jest nieustanną podróżą, która napełnia ciało inteligencją i energią, a umysłowi pozwala poszybować w przestworza. Poza matą spełniam się w roli mamy, uwielbiam koty i trekking.

MAŁGORZATA ŚWIDERSKA
goyalife

Terapeutka i Certyfikowana nauczycielka Yogi Kundalini (Kundalini Research Institute w USA), Yogi Gongu i Coach Oddechu.

Jestem założycielką szkoły Magia Jogi, która stała się fundamentem nowo powstałego centrum rozwoju osobistego Goya Llife – przestrzeń życia, mieszczącego się przy ul Dożynkowa 7B w Lublinie. To miejsce powstało z pasji aby poszerzyć postrzeganie człowieka holistycznie nie tylko z perspektywy jogi, jest  przeznaczone do różnych działań wspierających rozwój człowieka.

Ukończyłam Nową Szkołę Oddechu, Szkołę Rozwoju Osobistego dla Kobiet, wiele szkoleń oraz kursów z zakresu poszerzania świadomości, rozwoju osobistego, uzdrawiania ( Meditative Healing; Theta Healing), jogi kundalini i medytacji oraz pracy z ciałem i emocjami. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętą terapią w pracy z drugim człowiekiem. Prowadzę zajęcia jogi kundalini, uwalniające sesje oddechowe, terapie  poprzez malarstwo intuicyjne, dźwiękoterapię oraz integrację oddechem.

Jestem pasjonatką świadomego stylu życia, często podróżuje i organizuję  warsztaty, wyjazdy krajowe oraz zagraniczne, aby podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniami. Poznawanie siebie i tradycji innych kultur ( np. Indie) jest wspaniałą transformującą przygodą.

W swoim życiu łączę wrażliwość na piękno wewnętrzne i zewnętrzne. Dlatego dążenie do harmonii jest spójne z moją drugą pasją jaką jest projektowanie wnętrz stąd powstała pracownia  GOYA ART, bo piękno jest w nas i wokół nas 🙂

LESZEK MIODUCHOWSKI
mioduchowski
MARTA ZAJBERT
zajbertoyoga

Joginka, filolożka, kociara. O poranku budzi się ashtangą a wieczorami relaksuje się na macie praktykując yin jogę i jogę powięziową. W 2019 roku ukończyła kurs nauczycielski pod okiem Ewy Jaros i Aldony Filipiuk w Warszawie oraz kurs Anatomii Jogi prowadzony przez Gosię Kobus-Kwiatkowską, a ostatnio także kurs nauczycielski Yin Jogi i Yin Yang Jogi.

Kiedy nadarza się okazja, doskonali swoją praktykę pod okiem Krystiana Mesjasza, Maxa Czenszaka i Erikki Pinny a także pogłębia swoją wiedzę na warsztatach prowadzonych przez Davida Robsona, Jelenę Vesic, Stu Girlinga, Taylora Hunta i innych. Obecnie w trakcie kursu nauczycielskiego jogi powięziowej pod okiem Wojtka Kaczmarzyka.

BEATA PNIEWSKA
Bądź pełnią 

Magister socjologii (Wydział Nauk Społecznych KUL – obrona pracy magisterskiej pt. „Hatha – joga w świadomości członków Szkoły Jogi Tomasza Miszczuka – na podstawie wywiadów pogłębionych”). Praktykuje jogę od 2003 roku, prowadzi zajęcia od 2007 roku. Ukończyła kurs rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha – joga organizowany na Politechnice Częstochowskiej pod kierunkiem prof. dr. hab. Janusza Szopy.

Szkoliła się m.in. u Agnieszki i Maćka Wielobobów (pranajama, medytacja, terapia jogą), prof. dr. hab. Pawła Sajdka (filozofia indyjska), Amy Ell (aerial joga); uczestniczyła w 10 dniowym odosobnieniu w Dhamma Pattana w Indiach (medytacja vipassana). Zainteresowana wszelkimi rodzajami ruchu i relacją ciało-umysł-psychika (ruch kognitywny, Laban/Bartenieff Movement System). Kocha muzykę i rytm – po godzinach gra na bębnach afrykańskich.

LUIZA ZAPOROWSKA
luizaporowska

Moja praktyka jogi trwa nieprzerwanie od 2013 roku. W czerwcu 2018 ukończyłam roczne studia podyplomowe Akademia Praktyków Jogi w GWSH w Katowicach. W czerwcu 2019 ukończyłam roczny kurs doszkalający dla nauczycieli jogi w Krakowie prowadzony przez Olgę Szkonter. Jesienią 2019 roku odbyłam kurs Anatomia Jogi organizowany i prowadzony przez Małgorzatę Kobus-Kwiatkowską.

Od 2018 roku prowadzę regularnie stacjonarne sesje jogi dla dorosłych (w tym dla seniorów). Uczę jogi dzieci przedszkolne oraz szkolne. W czasie lockdownu prowadziłam zajęcia dla dzieci online. Organizuję Kobiece Weekendy z Jogą w pięknych miejscach na Lubelszczyźnie i na Mazurach.

AGNIESZKA STANIAK
Your yoga

„Yoga jest praktyka wgląb siebie. Yin Yoga daje ci narzędzia do przyglądania się sobie jeszcze bardziej wnikliwie bez krytyki czy oczekiwań. Sposób w jaki prowadze zajęcia tworzy przestrzeń do nauki odpuszczania, bycia tu i teraz z tym co masz i kim jesteś na dany moment. Pomogę ci znaleźć komfort w dyskomforcie. Sthira sukham asanam.”

Jestem Agnieszka – jogi się nieustannie ucze, a nauczam od 8 lat. Swoją edukacje zaczęłam w Azji gdzie stałam się certyfikowanym nauczycielem jogi, a następnie pogłębiałam wiedzę na licznych kursach w Europie, głównie w Norwegii gdzie mieszkałam i uczulam przez 7 lat. Poznawanie różnorodnych stylow (vinyasa, ashtanga, iyengar, restoratywna, yin, yogalates oraz inne) na przestrzeni lat pozwoliło mi uformować własne podejście do praktykowania jak i nauczani jogi – głównie w nurcie Flow Yoga oraz Yin Yoga.

Osoby prowadzące zajęcia “uwalnianie energii głosem:
ELŻBIETA ANTCZAK

Elżbieta Antczak ur. w 1969r w Chełmie. Swoją przygodę z medytacją zaczęła w wieku 20 lat. Od ponad 25 lat jest przewodniczącą Lubelskiego Centrum Medytacji i Samorealizacji. Z zawodu jest Mikrobiologiem ale także Mistrzem Naturopatii, od wielu lat prowadzi Centrum Terapii Naturalnych w Lublinie. Jest instruktorką i szkoleniowcem w zakresie marketingu, motywacji i zarządzania własnymi zasobami oraz samorozwoju. Była także organizatorką wielu festiwali i imprez o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim nawiązujących do tematyki naturalnego stylu życia, wegetarianizmu, medytacji i samorealizacji.

Piotr Łakomy

Piotr Łakomy ur. w 1971r w Lublinie. Praktykę Mantra Jogi zaczął już w wieku 24 lat jako student filozofii. Po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych w wieku 26 lat przez 5 lat cały czas praktykował proces samodoskonalenia się i medytacji oraz brał udział w prowadzeniu i organizacji zajęć w ośrodku Lotus Garden Meditation Center  w Sakramento w Kaliforni. Po przyjeździe do Polski jako instruktor jogi i medytacji zajmuje się prowadzeniem oraz nauczaniem technik medytacji z mantrą wraz z elementami jogi. Równolegle z praktyką mantra jogi od wielu lat zajmuje się medycyną niekonwencjonalną i naturalną. Z zawodu jest Mistrzem Naturopatą, Zielarzem, Bioenergoterapeutą i Akupunkturzystą.

Satya Nowak

Satya Nowak ur. w 1995. Urodziła się i wychowała w rodzinie praktykującej wiele lat proces Bhakti Jogi więc swoją przygodę z medytacją zaczęła już w kołysce. Swoje dzieciństwo spędziła aktywnie biorąc udział w zajęciach medytacyjnych prowadzonych w centrum medytacji przez jej rodziców. Wegetarianka od urodzenia. Jako nastolatka przebywała i kształciła się w ashramie na Filipinach. W latach 2014-18 nadzorowała Centrum jogi i medytacji Chintamani, w Almaty, Kazachstanie. Obecnie powróciła do kraju i prowadzi zajęcia jogi i medytacji w Lublinie. Jest utalentowanym muzykiem, gra na gitarze oraz śpiewa w zespole 4Jivas grających muzykę refleksyjno-medytacyjną. Bhakti Jogę traktuje nie jako dodatkową aktywność, lecz sposób na życie, i stara się inspirować do tego innych.


SEMESTR I         

Filozofia jogi
Anatomia ludzkiego ciała
Rodzaje jogi (Hatha, Kundalini, Iyengar, Yin, Vinyasa, Ashtanga)
Metodologia prowadzenia zajęć i etyka
Klinika asan
Praktyki oddechowe
Techniki medytacyjne
Praktyka jogi
Kreatywny rozwój podmiotu – świadomość emocji

 
SEMESTR II        

Filozofia jogi
Anatomia ludzkiego ciała
„Joga specjalistyczna: joga w ciąży, joga twarzy, joga dla dzieci”
Podstawy Ajruwedy
Metodologia prowadzenia zajęć
Klinika asan
Podstawy tradycyjnej medycyny chińskej
Praktyka jogi

Łączna liczba godzin: 179

Skip to content