fbpx
Studia podyplomowe

SPECJALISTA DS. CYBERBEZPIECZEŃSTWA

REKRUTACJA TRWA

Studia odbywają się w formule blended learning z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość

Studiuj za 649 zł miesięcznie

Możliwość dofinansowania studiów ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Więcej informacji tutaj.

Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa

Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od swojego rozmiaru, powinno zadbać o bezpieczeństwo danych i systemów. Klienci oczekują poufności wrażliwych informacji, umów i wszelkich innych danych, których ujawnienie mogłoby być dla nich szkodliwe. Wyciek takich danych może mieć dla firm katastrofalne skutki zarówno wizerunkowe, jak i finansowe. Dodatkowo, wiąże się z utratą wiarygodności, kontraktów, przerwą w produkcji i potencjalnym bankructwem. Od wybuchu pandemii COVID-19, gdy wiele firm przeszło na pracę zdalną, cyberataki znacząco się zwiększyły. Wzrost ten szacuje się na 600%, a roczne straty wynikające z cyberataków wynoszą 6 bilionów dolarów. Co więcej, ten trend nadal przyspiesza. Prognozuje się, że te liczby podwoją się do roku 2025. Wzrost ataków znajduje odzwierciedlenie w większych wydatkach na ochronę przed nimi. Globalny rynek cyberbezpieczeństwa oszacowano na 150,37 miliarda dolarów w 2021 roku, a oczekuje się, że do 2027 roku osiągnie wartość 317,02 miliarda dolarów, z rocznym średnim tempem wzrostu (CAGR) wynoszącym 13,37% w okresie prognozy od 2022 do 2027 roku. Oznacza to, że zapotrzebowanie na ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa będzie stale rosło.

Dla kogo?

• osób, które wiążą swoją karierę zawodową z cyberbezpieczeństwem
• absolwentów kierunków informatycznych lub pokrewnych (ew. zbliżonych) np. matematyka, telekomunikacja, elektronika
• osób mających doświadczenie w pracy w IT, które pragną zbudować lub podnieść swoje kwalifikacje w zakresie cyberbezpieczeństwa
• osób mających podstawową wiedzę z zakresu systemów i sieci IT
• osób ze znajomością języka angielskiego na poziomie B2 i wyżej

Cel studiów

Celem studiów podyplomowych Specjalista ds. cyberbezpieczeństwa jest kształcenie profesjonalistów w zakresie zabezpieczania systemów IT i organizacji przed atakami cybernetycznymi. Podejmując studia na tym kierunku zyskujesz:

1) Możliwość nowej kariery

Wraz z coraz większą zależnością firm oraz obywateli od technologii oraz wzrostem zagrożeń płynących z przestrzeni cyfrowej, popyt na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa rośnie w niespotykanym wcześniej tempie. Studiując cyberbezpieczeństwo, zyskujesz dostęp do szerokiej gamy możliwości zawodowych w branżach takich jak administracja publiczna, finanse, opieka zdrowotna, telekomunikacja czy doradztwo. Ta dziedzina oferuje stabilność zatrudnienia i konkurencyjne wynagrodzenia ze względu na niedobór wykwalifikowanych ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa.

2) Rozwój dodatkowych umiejętności

Studia z zakresu cyberbezpieczeństwa pozwalają rozwinąć zestaw poszukiwanych w branży umiejętności. W trakcie kursów dowiesz się o bezpieczeństwie sieci, ocenie podatności, zarządzaniu ryzykiem, szyfrowaniu, reagowaniu na incydenty, etycznym hakowaniu i nie tylko. Umiejętności te pozwalają chronić systemy i sieci przed cyberzagrożeniami, wykrywać luki w zabezpieczeniach i skutecznie reagować na incydenty związane z bezpieczeństwem.

3) Ochronę zasobów informacyjnych

W dzisiejszym cyfrowym świecie ochrona poufnych informacji ma kluczowe znaczenie. Studia z zakresu cyberbezpieczeństwa uczą, jak chronić dane, niezależnie od tego, czy są to dane osobowe, finansowe czy poufne informacje korporacyjne. Poznasz przepisy dotyczące prywatności danych, bezpiecznego przechowywania i przesyłania danych, kontroli dostępu i technik szyfrowania, co pozwoli Ci przyczynić się do ochrony krytycznych zasobów informacyjnych.

4) Wiedzę w zakresie Ethical Hacking i testów penetracyjnych

Zrozumienie, w jaki sposób atakujący wykorzystują luki w zabezpieczeniach jest niezbędne do skutecznej ochrony systemów. Studia z zakresu cyberbezpieczeństwa obejmują moduł dotyczący etycznego hakowania i testów penetracyjnych. Umiejętności te pozwalają ocenić stan bezpieczeństwa sieci i systemów, zidentyfikować słabe punkty i zalecić ulepszenia w celu zwiększenia ogólnego bezpieczeństwa.

5) Umiejętność reagowania na incydenty bezpieczeństwa

Incydenty związane z cyberbezpieczeństwem są nieuniknione, a organizacje potrzebują profesjonalistów, którzy potrafią skutecznie reagować i odzyskiwać dane po takich incydentach. Studiując cyberbezpieczeństwo, dowiesz się o ramach reagowania na incydenty i procedurach obsługi incydentów.Jako specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa, absolwenci będą mogli pełnić role, m.in.:
• inżyniera cyberbezpieczeństwa
• analityka SOC
• oficera bezpieczeństwa
• analityka ryzyka
• pentestera

*Kandydaci powinni posługiwać się językiem angielskim na poziomie co najmniej średniozaawansowanym, ponieważ część materiałów do zajęć jest przygotowywana w języku angielskim
**Liczba miejsc ograniczona.

o studiach

Czas trwania i organizacja zajęć
  • studia trwają dwa semestry
  • zjazdy odbywają się co 2-3 tygodnie, w soboty i niedziele, w godz. 8-17
  • forma prowadzenia studiów – blended learning
  • Organizacja roku akademickiego – tutaj

*Blended learning – forma mieszana edukacji na odległość, łącząca zajęcia tradycyjne  (2-3 zjazdy w semestrze w siedzibie Uczelni WSPA) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie za pośrednictwem Platformy www.puw.wspa.pl

Warunki ukończenia studiów

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest aktywny udział w zajęciach, wykazanie się właściwym poziomem wiedzy i uzyskanie wymaganych zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie studiów.

Dokument ukończenia studiów

Absolwenci otrzymują przewidziane ustawą świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Dodatkowe informacje

WSPA zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram studiów zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.

program

Pierwsze kroki z systemem GNU/Linux

20 godz.

Bezpieczeństwo w systemach operacyjnych

20 godz.

Komunikacja i bezpieczeństwo sieci komputerowej

20 godz.

Wprowadzenie do programowania w języku Python

25 godz.

Wprowadzenie do Cyberbezpieczeństwa

14 godz.

Kryptografia stosowana

18 godz.

Blue Team – monitoring i obsługa incydentów bezpieczeństwa

25 godz.

Bezpieczeństwo aplikacji WWW

25 godz.

Inżynieria w cybersecurity

25 godz.

Cyberbezpieczeństwo

8 godz.

Łącznie 200 godzin

 

rekrutacja

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się bez egzaminów wstępnych. 

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji zamieszczone są tutaj.

OPŁATY

Opłata wpisowa: 200 zł
(Absolwenci WSPA zwolnieni są z opłaty wpisowej)

Płatność miesięczna (10 rat): 649 zł
Opłata semestralna: 2950 zł
Opłata roczna: 5900 zł

Nr konta

Bank Pekao S.A
nr konta: 34 1240 5497 1111 0000 5006 2380
nr BIC (SWIFT): PKOPPLPW

Promocje na studia podyplomowe

10 % zniżki za polecenie

10 % zniżki na cały tok Studiów Podyplomowych za każdą poleconą osobę

  • promocja ma charakter stały
  • zniżka zostanie uznana pod warunkiem, że dany kierunek zostanie otworzony
  • polecone osoby muszą złożyć dokumenty zgłoszeniowe na ten sam kierunek, na który złożyła osoba polecająca
  • oferta 10 % zniżki za polecenie nie łączy się z innymi promocjami: „Absolwenci WSPA studiują z 10 % zniżką”, „Dodatkowe 5 %”, „Studia Podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji” oraz  w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w WSPA w Lublinie.

*Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 14 lutego 2024 r.

Dodatkowe 5%

Promocja „Dodatkowe 5%” dotyczy kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani na studia podyplomowe w semestrze zimowym/letnim roku akademickiego 2023/2024 oraz uregulują czesne z góry za rok zgodnie z ustalonym harmonogramem. Promocja polega na obniżeniu czesnego o 5% na I i II semestrze studiów.

Promocja „Dodatkowe 5%”:

  • łączy się z promocją „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką”;
  • nie łączy się z innymi Promocjami w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2023/2024.

Czesne z uwzględnieniem promocji „Dodatkowe 5%”: 5%

Czesne z uwzględnieniem promocji „Dodatkowe 5%” oraz „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką”:
10% + 5%

Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką

Promocja „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką” dotyczy Absolwentów WSPA tzn. absolwentów studiów wyższych, studiów podyplomowych, którzy złożą wymagane w procesie rekrutacyjnym dokumenty i zostaną zakwalifikowani na studia podyplomowe w roku akademickim 2023/2024. Promocja polega na obniżeniu czesnego na I roku studiów o 10%.

Promocja „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką”:

  • łączy się z promocją „Dodatkowe 5%”;
  • nie łączy się z innymi Promocjami w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2023/2024.

Czesne z uwzględnieniem promocji „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką”: 10%

Czesne z uwzględnieniem promocji „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką” oraz „Dodatkowe 5%”:
10% + 5%

Absolwenci WSPA bez wpisowego!

Promocja dla kandydatów na studia wyższe prowadzone w języku polskim polega na zwolnieniu z opłaty wpisowej Absolwentów studiów wyższych i podyplomowych WSPA

  1. Zwolnienie z opłaty wpisowej obowiązuje od 01 października 2023 r. do odwołania i dotyczy kandydatów, którzy w tym terminie złożą dokumenty i zostaną zakwalifikowani na studia podyplomowe w roku akademickim 2023/2024.

Zwolnienie z opłaty wpisowej łączy się z innymi ofertami promocyjnymi w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2023/2024.

Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji

Promocja „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji” dotyczy instytucji, które zgłoszą swoich pracowników na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 i złożą pisemne oświadczenie o dofinansowaniu studiów. Promocja polega na obniżeniu czesnego o:

  • 5% przy zgłoszeniu 1 pracownika
  • 10% przy zgłoszeniu 2-3 pracowników
  • 15% przy zgłoszeniu 4 i więcej pracowników

Promocja „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji” nie łączy się z innymi Promocjami w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2023/2024.

 

 

Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji stowarzyszonych w Lubelskim Klubie Biznesu

Promocja „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji stowarzyszonych w Lubelskim Klubie Biznesu” dotyczy instytucji, które zgłoszą swoich pracowników na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2023/2024 i złożą pisemne oświadczenie o dofinansowaniu studiów. Promocja polega na obniżeniu czesnego o:

  • 10% przy zgłoszeniu 1 pracownika
  • 15% przy zgłoszeniu 2-3 pracowników
  • 20% przy zgłoszeniu 4 i więcej pracowników

Promocja „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji stowarzyszonych w Lubelskim Klubie Biznesu” łączy się ze zniżką „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką” w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, w roku akademickim 2023/2024.

Promocja „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji stowarzyszonych w Lubelskim Klubie Biznesu” nie łączy się ze zniżką „Dodatkowe 5%” w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, w roku akademickim 2023/2024.

Opiekun kierunku

Poznaj naszych wykładowców

Partnerzy kierunku

Sii logotyp

Od 2006 roku na rynku, Sii Polska jest jedną z najszybciej rozwijających się firm IT, transformacji cyfrowej, BPO i inżynierii przemysłowej w kraju. Zespół 8 000 ekspertów obsługuje ponad 200 klientów z całego świata realizując projekty dla wiodących firm z sektorów motoryzacji, bankowości i finansów, Hi-tech, medycznego, handlu detalicznego i logistyki czy usług użyteczności publicznej. Nasze wyspecjalizowane centrum kompetencyjne CYBERSECURITY oferuje najlepszych specjalistów, usługi SOCaaS i specjalistyczne rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, z uwzględnieniem właściwych dla różnych sektorów regulacji.

Capgemini

Capgemini to światowy lider w dziedzinie doradztwa w zakresie transformacji i zarządzania biznesem poprzez wykorzystanie mocy technologii.

Portfolio usług w zakresie Cyberbezpieczeństwa obejmuje trzy główne obszary:
Define – obejmuje zarówno usługi strategiczne i doradcze, jak i szereg usług związanych z oceną i testowaniem.
Protect – umożliwia wdrażanie platform i rozwiązań, które realizują cele biznesowe, a jednocześnie zabezpieczają krytyczne dane, środowiska, systemy i użytkowników.
Defend – to zapewnienia bezpieczeństwo firmie klienta przed całym spektrum zagrożeń.

Skip to content