fbpx
Przy pomocy metod i technik na odległość

Studia online

Zarządzaj pracą własną

Łatwo połączysz pracę ze studiami. Dostęp do materiałów na platformie jest całodobowy. Jednak nie odkładaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Efektywnie zarządzaj swoim czasem, aby uzyskać najlepsze wyniki w nauce zdalnej.

Szeroki wybór kierunków. Znajdź kierunek studiów dla siebie

Wybierz kierunek spośród 14 dostępnych na studiach wyższych, które możesz studiować w trybie online.

Technologia Kreatywności

To coś więcej niż idea. Wraz z rozwojem swojej podmiotowości gwarantujemy tę samą jakość studiowania, co stacjonarnie. Przejdź tutaj by zdobyć więcej informacji.

Oszczędzaj czas

Dojazdy do uczelni często zajmują dużo czasu. Wykorzystaj go na coś, co lubisz, bo gdy studiujesz online, możesz być w dowolnym miejscu. Pod warunkiem, że masz dostęp do internetu.

Czyli co to znaczy "przy pomocy metod i technik na odległość"

Jak wyglądają studia online w praktyce?

Na studiach online zajęcia prowadzone są dwutorowo:

  • Stacjonarnie w siedzibie Uczelni – na obowiązkowych 4-5 zjazdach (w zależności od kierunku) w terminach przewidzianych w planie. Na zjeździe stacjonarnym odbywają się zajęcia praktyczne (ćwiczenia, warsztaty, projekty, laboratoria). Zajęcia mogą odbywać się od piątku do niedzieli. Ilość zajęć, które muszą odbyć się na terenie uczelni, wynika z obowiązujących przepisów prawnych.
  • Zdalnie poprzez platformę zdalnego nauczania – na 2-3 zjazdach (w zależności od kierunku) w terminach przewidzianych w planie. Dodatkowo wykłady są do odtworzenia w dogodnym dla studenta momencie podczas trwania semestru.

Zaliczenie przedmiotów:

  • Przedmioty, które odbywają się stacjonarnie – zaliczenia odbywają się stacjonarnie w siedzibie uczelni;
  • Przedmioty, które odbywają się zdalnie na platformie – zaliczenia odbywają się online poprzez platformę.

Student, który podejmuje naukę zdalnie, podpisuje oświadczenie o kompetencjach cyfrowych. Do realizacji kształcenia na odległość na każdym kierunku niezbędne jest posiadanie komputera wyposażonego w mikrofon i kamerę oraz połączenie z siecią Internet. Do realizacji kształcenia na każdym kierunku niezbędna jest umiejętność obsługi poczty elektronicznej, edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych.

Terminy zjazdów w siedzibie uczelni:

Rok akademicki 2023/2024

Opinia absolwenta kierunku informatyka o uczelni

Michał Ajziuk ukończył informatykę na WSPA w 2020 roku. Jego historia sukcesu zabarwiona jest ciężką pracą własną, pozytywnym nastawieniem oraz humorem. Jak sam wspomina Michał: „Osoby, które mają plan na siebie i wiedzą, że muszą zrobić studia (…) powinny pójść na uczelnię prywatną, bo ta daje im to, że będą mogli tak naprawdę dostosować większość rzeczy pod siebie.”

  • Studia niestacjonarne z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (online) to propozycja dla osób, które są zainteresowane podjęciem nauki przez Internet.
  • Studia online przewidziane są dla osób, które nie mają czasu na regularne zjazdy.
  • Mimo że studia online są wygodnym rozwiązaniem, wymagają od studenta samodyscypliny.
  • Wiedza przekazywana jest przy pomocy platformy e-learningowej - systematycznie zapoznajesz się z materiałami, które udostępniane są przez wykładowców lub prowadzących zajęcia.
  • Dyplom uzyskany po ukończeniu studiów jest identyczny, jak po ukończeniu studiów niestacjonarnych.

Lista kierunków, które możesz studiować online (przy pomocy metod i technik na odległość):

Skip to content