Możliwość dofinansowania studiów ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Więcej informacji tutaj.
UWAGA! Oferta promocyjna dla kandydatów na studia, którzy złożą dokumenty rekrutacyjne do 20.02.2023. Sprawdź szczegóły poniżej.
W ostatnich latach nastąpił radykalny wzrost obrotów na rynku dzieł sztuki w Polsce. W 2021 r. wartość sprzedaży dzieł sztuki i antyków wyniosła 591,2 mln zł i w porównaniu z 2020 r. wzrosła o 172,8 mln zł. Prognozy mówią, że ten wieloletni trend wzrostowy utrzyma się przez kolejne lata. Kolekcjonowanie dzieł sztuki to sposób na inwestowanie i pomnażanie kapitału, ale też wielka przyjemność obcowania z wytworami ludzkiego geniuszu. Dzieła sztuki są dorobkiem ludzkości o ponadczasowych walorach oraz nośnikiem idei i wartości. Obcowanie ze sztuką pozwala rozwijać osobowość, wrażliwość, ale też zarabiać dobre pieniądze. Dzieła sztuki znajdują dziś miejsce w galeriach, domach kolekcjonerów i muzeach, ale również w biurach dbających o wizerunek biznesmenów, w przestrzeniach miast i siedzibach wielkich korporacji. Ich obecność podnosi prestiż właściciela i świadczy o jego duchowych i intelektualnych aspiracjach.
Studia podyplomowe są adresowane dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę w świecie sztuki. Zapraszamy do zdobywania takich umiejętności, jak:
Muzeum Narodowe w Lublinie
DIAL Gallery w Warszawie
W ramach studiów zaplanowano wizyty studyjne w muzeum, galerii sztuki współczesnej i pracowni konserwacji dzieł sztuki. Zajęcia prowadzą najlepsi specjaliści realizujący się od lat w branżach związanych z rynkiem dzieł sztuki w Polsce. Dla naszych studentów to okazja wejścia w prężnie rozwijający się sektor gospodarki i realizację zasady chińskiego filozofa Konfucjusza: „Wybierz pracę, którą pokochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”.
*Blended learning – forma mieszana edukacji na odległość, łącząca zajęcia tradycyjne (2-3 zjazdy w semestrze w siedzibie Uczelni WSPA) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie za pośrednictwem Platformy www.puw.wspa.pl
Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych na kierunku Handel dziełami sztuki jest aktywny udział w zajęciach, wykazanie się właściwym poziomem wiedzy i uzyskanie wymaganych zaliczeń i egzaminów przewidzianych w programie studiów.
Absolwenci otrzymują przewidziane ustawą świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.
WSPA zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram studiów zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.
Łącznie 182 godziny
Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się bez egzaminów wstępnych.
Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji zamieszczone są tutaj.
Opłata wpisowa: 200 zł
(Absolwenci WSPA zwolnieni są z opłaty wpisowej)
Dla kandydatów na studia, którzy złożą dokumenty rekrutacyjne do 20.02.2023
Płatność miesięczna (10 rat): 506 zł
Opłata semestralna: 2 300 zł
Opłata roczna: 4 600 zł
Dla kandydatów na studia, którzy złożą dokumenty rekrutacyjne od 21.02.2023
Płatność miesięczna (10 rat): 539 zł
Opłata semestralna: 2 450 zł
Opłata roczna: 4 900 zł
Bank Pekao S.A
nr konta: 34 1240 5497 1111 0000 5006 2380
nr BIC (SWIFT): PKOPPLPW
Promocja „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką” dotyczy Absolwentów WSPA tzn. absolwentów studiów wyższych, studiów podyplomowych, którzy złożą wymagane w procesie rekrutacyjnym dokumenty i zostaną zakwalifikowani na studia podyplomowe w roku akademickim 2022/2023. Promocja polega na obniżeniu czesnego na I roku studiów o 10%.
Promocja „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką”:
Czesne z uwzględnieniem promocji „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką”: 10%
Czesne z uwzględnieniem promocji „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką” oraz „Dodatkowe 5%”:
10% + 5%
Promocja „Dodatkowe 5%” dotyczy kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani na studia podyplomowe w semestrze zimowym/letnim roku akademickiego 2022/2023 oraz uregulują czesne z góry za rok zgodnie z ustalonym harmonogramem. Promocja polega na obniżeniu czesnego o 5% na I i II semestrze studiów.
Promocja „Dodatkowe 5%”:
Czesne z uwzględnieniem promocji „Dodatkowe 5%”: 5%
Czesne z uwzględnieniem promocji „Dodatkowe 5%” oraz „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką”:
10% + 5%
Promocja „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji” dotyczy instytucji, które zgłoszą swoich pracowników na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2022/2023 i złożą pisemne oświadczenie o dofinansowaniu studiów. Promocja polega na obniżeniu czesnego o:
Promocja „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji” nie łączy się z innymi Promocjami w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2022/2023.
Promocja dla kandydatów na studia wyższe prowadzone w języku polskim polega na zwolnieniu z opłaty wpisowej Absolwentów studiów wyższych i podyplomowych WSPA
Zwolnienie z opłaty wpisowej łączy się z innymi ofertami promocyjnymi w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2022/2023.
▪ Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz AGH w Krakowie. Około dwadzieścia lat temu odkrył visual merchandising, który szybko stał się jego pasją i zawodem. W swoim portfolio może pochwalić się pracą dla m.in.: Tatuum, Tommy Hilfiger, Timberland, Symbiosis, Sizeer, 50 Style, Umbro, Lacoste, Bench., Caterina, Gino Rossi, Losan, Estimote, Empik, C.H. Serenada, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Kraków Story, Yu Retail, North Face, Vans. ▪ Od kilkunastu lat prowadzi kursy i szkolenia w Polsce i za granicą. Przeprowadził warsztaty VM m.in, w trakcie łódzkiego Fashion Weeku, Business talks Fashion, Małopolskiej Nocy Naukowców. Wykładowca visual merchandisingu i projektowania witryn w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie oraz w Szkole Wyższej VIAMODA. Współpracuje również z Akademią Stylu (Warszawa, Kraków) oraz Krakowskimi Szkołami Artystycznymi. ▪ Opublikował wiele specjalistycznych artykułów dotyczących VM, marketingu mody i projektowania doświadczeń Klienta m.in. na łamach Textill Wirtschaft Moda Forum, Handlu w Praktyce, Świata Zabawek, Wnętrza Sklepu, Świata Butów. Oprócz visual merchandisingu profesjonalnie zajmuje się także stylizacją i projektowaniem CX. ▪ Obecnie prowadzi firmę specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych usług VM (w tym: w szkoleniach z tego zakresu) oraz w projektowaniu doświadczenia Klienta (CX) dla Klientów polskich i zagranicznych.
▪ Historyk sztuki. ▪ Twórca i dziekan kierunku studiów Projektowanie Wnętrz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. ▪ Pracę doktorską pod tytułem „Elementy żydowskiego dziedzictwa architektonicznego w strukturach urbanistycznych i krajobrazie kulturowym miasteczek Lubelszczyzny” obroniła z wyróżnieniem, na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. ▪ Karierę zawodową rozpoczęła w Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie pracowała początkowo w Dziale Edukacji Muzealnej, a następnie na stanowisku kierownika ekspozycji muzealnej. Brała udział w wielu programach badawczych, edukacyjnych oraz projektach. ▪ Autorka publikacji z zakresu historii architektury i kultury XIX i XX w., ochrony krajobrazu kulturowego i etnografii. ▪ Na lubelskich uczelniach prowadzi zajęcia z zakresu historii architektury, sztuki, designu, urbanistyki, rewitalizacji, ochrony zabytków i krajobrazu kulturowego. ▪ Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki. ▪ Zainteresowania naukowe to historia architektury i urbanistyki XIX i XX w., etnografia Lubelszczyzny, rzemiosło artystyczne, historia społeczności żydowskiej w Polsce. ▪ Kolekcjonerka obiektów kultury materialnej, m in. sygnowanych zabytkowych cegieł i przedwojennych wieszaków reklamowych. ▪ Promotorka dziedzictwa kulturowego. Uważa, że kontakt ze sztuką jest jedną z wielkich przyjemności życia. Prowadzi tematyczne profile i grupy w social mediach:"Kuczki Lublina, Lubelszczyzny i reszty świata" oraz "lublining"
▪ Historyk sztuki, absolwentka Historii sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. W 2015 roku ukończyła studia podyplomowe „Rynek Sztuki i Antyków” w Akademii Krakowskiej im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. ▪ W latach 2014-2018 była kierownikiem i kuratorem uznanej Galerii „Zamek” w Reszlu. ▪ W latach 2018-2021 była managerem warszawskiego Domu Aukcyjnego Face To Face Art. ▪ Od listopada 2021 prowadzi DIAL Gallery, w której organizuje wystawy utalentowanych artystów młodego pokolenia oraz uznanych powszechnie twórców. Tworzy w tym miejscu również aukcje sztuki nowej i współczesnej, aktywnie uczestnicząc w komercyjnym obrocie dziełami sztuki na rynku polskim. ▪ Zajmuje się zagadnieniami związanymi z rynkiem aukcyjnym, budowaniem kolekcji oraz inwestowaniem w sztukę. Ponadto jest entuzjastką kultury francuskiej, kocha Paryż i południową Francję.
▪ Filozof, antropolog kultury, dziennikarz, nauczyciel akademicki, inicjator wielu wydarzeń kulturalnych. ▪ Absolwent geografii i filozofii UMCS, doktor filozofii. ▪ Był członkiem Teatru Grupa Chwilowa (Fringe First na festiwalu w Edynburgu w 1992 r.). ▪ W latach dziewięćdziesiątych pisał o teatrze i sztukach wizualnych w „Gazecie Wyborczej”. ▪ W latach 1998 - 2001 kierował miesięcznikiem kulturalnym „Na przykład”. ▪ W 2008 r. zakładał Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych „Rozdroża” i do 2020 roku był jego dyrektorem. ▪ Współtworzył Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej „Kody” (uczestniczyli w nim m.in. Jan Garbarek, John Zorn, Laurie Anderson, Bill Laswell, Philip Glass, Arvo Pärt, The Kronos Quartet, Bang on a Can All-Stars, Meredith Monk, David Lang, ale też CocoRosie, Laibach, czy Thorston Moor). ▪ Prowadził program społeczny „Miasto – rzeźba społeczna”. ▪ W 2017 r. przygotował spektaklu teatru tańca „Przejścia” do muzyki Igora Strawińskiego. ▪ Był twórcą i organizatorem Festiwalu Sztuki w Przestrzeni Publicznej „Otwarte Miasto/Open City”, najstarszego festiwalu sztuki w przestrzeni miejskiej w Polsce. Uczestniczyli w nim najważniejsi artyści z Polski i wielu znaczących twórców z zagranicy (m.in. Mirosław Bałka, Katarzyna Kozyra, Leon Tarasewicz, Paweł Althamer, Aleks Villar, grupa REP, Padro Cabrito Reis, Marina Naprushkina, Colin Ardley, Zhanna Kadyrova, Zbigniew Libera, Jeremy Deller), a także najwybitniejsi polscy kuratorzy (m.in. Wojciech Krukowski, Anda Rottenberg, Jerzy Onuch, Aneta Szyłak, Monika Szewczyk).
▪ Historyk i krytyk sztuki, kulturoznawca, kurator wystaw, nauczyciel akademicki. ▪ Koordynator Sekcji Sztuki Współczesnej w Muzeum Narodowym w Lublinie. ▪ Autor tekstów i wykładów z zakresu polskiego rynku dzieł sztuki, a także polemik dotyczących malarstwa współczesnego. ▪ Z zamiłowania kolekcjoner sztuki aktualnej oraz propagator odbudowywania małych kolekcji rodzinnych według strategii: „Invest in living artist”.