Możliwość dofinansowania studiów ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Więcej informacji tutaj.
Zmieniające się warunki funkcjonowania administracji publicznej stawiają nowe wyzwania, wymagają ciągłego doskonalenia jakości usług oraz podnoszenia kompetencji osób, które je świadczą. Rozwiązania stosowane dotychczas w biznesie coraz częściej znajdują zastosowanie w sektorze publicznym. Celem studiów jest dostarczenie najnowszej wiedzy z zakresu funkcjonowania administracji publicznej oraz nabycie praktycznych umiejętności służących do efektywnego zarządzania. W dobie cyfryzacji i dygitalizacji, korzystanie z dostępnych narzędzi i baz danych to niezbędna umiejętność, którą musi nabyć każdy menadżer administracji publicznej. Studia w WSPA przygotują również w tym zakresie.
Administracja publiczna studia podyplomowe dla menadżerów zorientowane są na kształcenie kompetencji w zakresie: zarządzania w administracji publicznej, komunikacji i współpracy, prawa i finansów oraz wykorzystania technologii informacyjnych. Dzięki temu absolwenci kierunku administracja publiczna studia w Lublinie w WSPA są przygotowani do skutecznego reagowania na zmieniające się uwarunkowania funkcjonowania administracji publicznej, podniesienia jakości świadczonych usług i efektywnej komunikacji i współpracy z interesariuszami oraz zwiększenia efektywności wykorzystania zasobów. Celem studiów jest przełamanie stereotypu, że administracja publiczna jest zastana i archaiczna. Współczesne podejście do zarządzania w administracji publicznej kładzie nacisk na wyniki i efektywność, a nie tylko na przestrzeganie procedur. To podejście zakłada, że administracja powinna działać jak sektor prywatny, koncentrując się na zadowoleniu obywateli jako klientów usług publicznych. Rolą menadżera w administracji publicznej jest pełnienie roli lidera, który potrafi inspirować zespół do działania oraz wprowadzać innowacje w strukturach administracyjnych.
Studia menedżerskie przeznaczone są dla osób, które w sposób profesjonalny i kompleksowy pragną zdobyć najnowszą wiedzę, poznać praktyczne narzędzia i metody realizacji zadań, przed jakimi stoi administracja publiczna XXI wieku. Skorzystać z nich powinni zarówno pracownicy administracji publicznej, których interesuje rozwój, realizacja najnowszych zadań, jak również osoby, które swoją przyszłość wiążą z administracją publiczną i chcą być w pełni przygotowani do wyzwań, którym przyjdzie im sprostać.