fbpx
WSPA » Oferta studiów w WSPA » Studia podyplomowe » PODEJŚCIE DO PROJEKTOWANIA I REALIZOWANIA OBIEKTÓW Z WYKORZYSTANIEM ZRÓWNOWAŻONYCH ROZWIĄZAŃ
Studia Podyplomowe

PODEJŚCIE DO PROJEKTOWANIA I REALIZOWANIA OBIEKTÓW Z WYKORZYSTANIEM ZRÓWNOWAŻONYCH ROZWIĄZAŃ

REKRUTACJA TRWA

Studia odbywają się w formule blended learning z wykorzystaniem technik i metod kształcenia na odległość

Ta usługa jest w Bazie Usług Rozwojowych i może być finansowana ze środków UE w ramach BUR.
Studiuj za 407 zł miesięcznie

Możliwość dofinansowania studiów ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Więcej informacji tutaj.

Podejście do projektowania i realizowania obiektów z wykorzystaniem zrównoważonych rozwiązań

Koncepcja zrównoważonego projektowania nie jest alternatywą dla tradycyjnego modelu projektowania, a wskazaniem kierunku ewolucji projektowania architektonicznego w obliczu dynamicznego rozwoju społeczno-gospodarczego. Powołaniem projektanta (architekta, projektanta wnętrz, konstruktora) jest czynne uczestnictwo w kreowaniu najlepszej przestrzeni do życia i rozwoju człowieka z szacunkiem dla otaczającego świata i zachodzących w nim procesów społecznych i środowiskowych.

Podejście do projektowania i realizowania obiektów z wykorzystaniem zrównoważonych rozwiązań powinno przebiegać wielotorowo i obejmować edukację na temat kształtowania środowiska kulturowego oraz kreowania mody na zrównoważone środowisko życia. Będzie to możliwe, jeśli wypracujemy narzędzia oceny inwestycji, które pozwolą określić stopień, w jakim obiekt spełnia kryteria zrównoważenia, co będzie równoznaczne z pozytywnym wpływem na procesy globalne, otaczającą przestrzeń i społeczność lokalną, a także oznaczać będzie niskie koszty utrzymania i zdrowe środowisko mieszkaniowe.

Architektura i budownictwo są największym sektorem gospodarki w aspekcie ekonomicznym oraz pod względem przepływu surowców. W budowle inwestuje się większość kapitału, zarówno finansowego, jak i naturalnego. Zatem rola architektury i budownictwa w kreowaniu rozwoju zrównoważonego jest istotna dla osiągania równowagi pomiędzy zdobyczami cywilizacji, potrzebami człowieka, a prawami natury i ekonomiką rozwiązań niezależnie od ich skali.

Głównym celem kierunku zrównoważone budownictwo studia podyplomowe jest uzupełnienie wiedzy w zakresie kształtowania strategii odpowiedzialnego projektowania w oparciu o cele zrównoważonego projektowaniu w środowisku architektonicznym, a także nabycie przez uczestników wysoko cenionych na rynku umiejętności efektywnego stosowania różnorodnych instrumentów zrównoważonego zarządzania inwestycjami. Studia oferowane przez naszą uczelnię kładą duży nacisk na zrównoważone projektowanie obiektów. Studia w Lublinie przygotują słuchaczy do wdrażania innowacyjnych rozwiązań w rzeczywistych projektach architektonicznych.

Cel studiów

Celem studiów podyplomowych jest wyposażenie słuchaczy w wiedzę i umiejętności związane z diagnozowaniem problemów środowiskowych, społecznych, gospodarczych, ekonomicznych i organizacyjnych oraz projektowaniem i wdrażaniem efektywnych sposobów ich rozwiązywania.

Absolwenci nabędą umiejętności identyfikowania i analizowania uwarunkowań środowiskowych we współczesnym projektowaniu architektoniczno-budowlanym. Zdobędą też wiedzę pomagającą zrozumieć wpływ decyzji projektowych oraz wdrożeniowych na środowisko naturalne oraz wykształcą umiejętności niezbędne do efektywnego zarządzania inwestycją, również w jej wymiarze społeczno-środowiskowym.

Podczas zajęć będą mieli okazję zapoznać się z praktycznymi rozwiązaniami w nurcie nature-based solutions i niskoemisyjnymi technologiami, pogłębią wiedzę na temat gospodarki obiegu zamkniętego oraz problemów społecznych i środowiskowych.

Dla kogo?

Studia podyplomowe Zrównoważone budownictwo są przeznaczone dla:

  • projektantów, którzy chcą prowadzić działalność w sposób zrównoważony, z poszanowaniem walorów przyrodniczych i społecznych;
  • osób zainteresowanych koncepcją zrównoważonego rozwoju;
  • wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętność związane z integrowaniem procesów gospodarczych, społecznych przy szczególnym uwzględnieniu aspektów środowiskowych.

Podejście do projektowania i realizowania obiektów z wykorzystaniem zrównoważonych rozwiązań studia podyplomowe w WSPA są doskonałym wyborem dla osób pragnących rozwijać się zawodowo i zdobyć przewagę na rynku pracy. Wskazane są dla absolwentów takich kierunków, jak architektura, budownictwo, geodezja, inżynieria środowiska, gospodarka przestrzenna i pokrewnych. Rekrutacja jest jednak otwarta dla wszystkich zainteresowanych.

o studiach

Czas trwania i organizacja zajęć
  • studia trwają dwa semestry
  • zajęcia prowadzone są w formie ćwiczeń indywidualnych i grupowych, wykładów, konwersatoriów oraz gier symulacyjnych.
  • forma zajęć: blended learning
  • zajęcia odbywają się soboty i niedziele, w godzinach 8-17
  • Organizacja roku akademickiego – tutaj

*Blended learning – forma mieszana edukacji na odległość, łącząca zajęcia tradycyjne (2-3 zjazdy w semestrze w siedzibie Uczelni WSPA) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie za pośrednictwem Platformy www.puw.wspa.pl

*Ostateczna ilość zjazdów stacjonarnych oraz online będzie ustalona z uwzględnieniem potrzeb Słuchaczy i jakości kształcenia. 

Zasady rekrutacji

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji zamieszczone są tutaj.

Warunki ukończenia studiów

Warunkiem ukończenia studiów jest obecność i aktywność oraz zaliczenia poszczególnych zajęć w ramach studiów.

Dokument ukończenia studiów

Absolwenci otrzymują przewidziane ustawą świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Dodatkowe informacje

WSPA zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian w programie.
Uruchomienie kierunku jest uzależnione od liczby zgłoszeń.
Szczegółowy harmonogram studiów zostanie przygotowany po zakończeniu procesu rekrutacji.

program

Społeczno-gospodarcze uwarunkowania ochrony środowiska

10 godz.

Formalno-prawne uwarunkowania ochrony środowiska

10 godz.

Przyrodnicze uwarunkowania lokalizacji obiektów i inwestycji

10 godz.

Nature-based solutions (NBS)

10 godz.

Biophilic design

8 godz.

Zrównoważone podejście w projektowaniu architektonicznym

12 godz.

Eko design

10 godz.

Rewitalizacje terenów poindustrialnych

15 godz.

Projektowanie zrównoważone w zakresie konstrukcji

15 godz.

Projektowanie zrównoważone w zakresie materiałów

10 godz.

Efektywność energetyczna w projektowaniu

10 godz.

Technologie niskoemisyjne i neutralne klimatycznie

10 godz.

Instalacje inteligentne w projektowaniu

10 godz.

Gospodarka obiegu zamkniętego

10 godz.

Retencja i wykorzystanie wód opadowych

12 godz.

Niebiesko-zielona infrastruktura

8 godz.

Zieleń zintegrowana z architekturą

10 godz.

Łącznie 180 godzin

 

rekrutacja

Rekrutacja na studia podyplomowe odbywa się bez egzaminów wstępnych. 

Szczegółowe informacje na temat zasad rekrutacji zamieszczone są tutaj.

opłaty

Opłata wpisowa:  200 zł
(Absolwenci WSPA zwolnieni są z opłaty wpisowej)

Płatność miesięczna (10 rat): 407zł
Opłata semestralna: 1 850zł
Opłata roczna: 3 700zł

Nr konta

Bank Pekao S.A
nr konta: 34 1240 5497 1111 0000 5006 2380
nr BIC (SWIFT): PKOPPLPW

Promocje na studia podyplomowe

Zniżki na studia podyplomowe w WSPA w Lublinie nie dotyczą zgłoszeń, które wpłynęły przez Bazę Usług Rozwojowych. Kandydat zarejestrowany przez BUR może skorzystać wyłącznie z promocji dotyczącej braku opłaty wpisowej, jeżeli jest Absolwentem WSPA.

Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką

Zniżka „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką” dotyczy Absolwentów WSPA tzn. absolwentów studiów wyższych, studiów podyplomowych, którzy złożą wymagane w procesie rekrutacyjnym dokumenty i zostaną zakwalifikowani na studia podyplomowe w roku akademickim 2024/2025.

Zniżka polega na obniżeniu czesnego na cały tok studiów o 10%.

Zniżka „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką”:

  • łączy się z ofertą promocją „Dodatkowe 5%”
  • łączy się z ofertą promocyjną „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji”

w zakresie opłat za studia obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, w roku akademickim 2024/2025

Dodatkowe 5%

Zniżka „Dodatkowe 5%” dotyczy kandydatów, którzy zostaną zakwalifikowani na studia podyplomowe w semestrze zimowym/letnim roku akademickiego 2024/2025 oraz uregulują czesne z góry.

Promocja polega na obniżeniu czesnego na cały tok studiów. W przypadku uregulowania płatności w innej formie niż jednorazowo, zniżka nie przysługuje.

Zniżka „Dodatkowe 5%”:

  • łączy się z promocją „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką” obowiązującą w WSPA w Lublinie w roku akademickim 2024/2025
  • nie łączy się z ofertą promocyjną „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji” w zakresie opłat za studia obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2024/2025.

Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji

Zniżka „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji” dotyczy instytucji, które zgłoszą swoich pracowników na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2024/2025 i złożą pisemne oświadczenie o dofinansowaniu studiów.

Promocja dotyczy całego toku studiów i polega na obniżeniu czesnego o:

  • 5% przy zgłoszeniu 1 pracownika
  • 10% przy zgłoszeniu 2-3 pracowników
  • 15% przy zgłoszeniu 4 i więcej pracowników

Zniżka „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji”

  • łączy się z ofertą promocyjną „Absolwenci WSPA studiują z 10% zniżką” 
  • nie łączy się z ofertą promocyjną „Dodatkowe 5%”

w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2024/2025.

Absolwenci WSPA studiują bez opłaty wpisowej

„Absolwenci WSPA studiują bez opłaty wpisowej” – zniżka polega na zwolnieniu z opłaty wpisowej Absolwentów studiów wyższych i podyplomowych WSPA.

Zwolnienie z opłaty wpisowej obowiązuje do odwołania i dotyczy kandydatów, którzy złożą dokumenty i zostaną zakwalifikowani na studia podyplomowe w roku akademickim 2024/2025

Zwolnienie z opłaty wpisowej łączy się z innymi ofertami promocyjnymi w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w roku akademickim 2024/2025.

10 % zniżki za polecenie

10 % zniżki na cały tok studiów podyplomowych za każdą poleconą osobę

  • zniżka ma charakter stały
  • zniżka zostanie uznana pod warunkiem, że dany kierunek zostanie otworzony
  • polecone osoby muszą złożyć dokumenty zgłoszeniowe na ten sam kierunek, na który złożyła osoba polecająca
  • oferta 10 % zniżki za polecenie nie łączy się z innymi promocjami: „Absolwenci WSPA studiują z 10 % zniżką”, „Dodatkowe 5 %”, „Studia podyplomowe dla przedsiębiorstw i instytucji” oraz w zakresie opłat za studia, obowiązującymi w WSPA w Lublinie.
Skip to content