fbpx
WSPA » mgr Grzegorz Teresiński

mgr Grzegorz Teresiński

e-mail: g.teresinski@wspa.pl

 

mgr Grzegorz Teresiński

Absolwent UMCS Wydziału Politologii i Nauk Społecznych.

W latach 1994 – 2000 Komisarz Skarbowy w Izbie skarbowej w Lublinie (obecnie KAS)

W latach 2000-2014 – przez cztery kadencje pełnił funkcję Wójta Gminy w Wilkowie woj. Lubelskie. Szef Gminnego Sztabu Kryzysowego podczas powodzi w 2001 i 2010r.

Wykładowca w WSPA w Lublinie.

Właściciel firmy doradczej w zakresie konsultowania, wdrażania i pozyskiwania środków zewnętrznych dla jednostek samorządu terytorialnego i podmiotów gospodarczych.

Obecnie zatrudniony w AMW.

Współzałożyciel i inicjator powstania Lokalnej Grupy Działania „Owocowy Szlak” skupiającej gminy powiatu Opolskiego.

Członek Zarządu Związku Gmin Lubelszczyzny.

Laureat licznych nagród samorządowych, w tym specjalne wyróżnienie Prezydenta RP za tytuł Wójta Roku w 2010r.

Partner zarządzający projektem: „Partycypacja Społeczna w Planowaniu Przestrzennym”.

Autor i wykładowca szkoleń dla sektora publicznego oraz biznesowego (w tym dla JST i instytucji finansowych) – w zakresie zarządzania, obsługi klienta, relacji interpersonalnych oraz ekonomii społecznej.

Konsultant w zakresie zarządzania partycypacyjnego i konsultacji społecznych.

Tutor w programie: „Samorząd otwarty na przedsiębiorców”; oraz: „Efektywne rozwiązania w zakresie zarządzania usługami dziedzinowymi w samorządach województwa lubelskiego i podkarpackiego”.

Ekspert w projekcie: „Podniesienie kompetencji jednostek samorządu terytorialnego w zakresie pracy z innowacjami i ich wdrażania poprzez popularyzację procedur konkursowych oraz zapoznanie z metodami i narzędziami wspierającymi współpracę z twórcami innowacji”.

Publicysta, autor opracowań i artykułów o tematyce prawa samorządowego i zarządzania kryzysowego.

 

Pasjonat gotowania, jazzu i literatury.

Skip to content