6 marca 2026 roku w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie podpisano umowę o współpracy z Fundacją KOGNITIV, organizatorem corocznej akcji charytatywnej „Uwolnij ciucha”. Porozumienie otwiera kolejny rok wspólnych działań, które łączą zaangażowanie społeczne z edukacją opartą na praktyce.
W imieniu WSPA umowę podpisała dr Małgorzata Michalska-Nakonieczna, prof. WSPA, Prorektor ds. ogólnych, natomiast Fundację reprezentowała Katarzyna Krygier, Prezes Fundacji. W spotkaniu uczestniczyły również dr Monika Maj-Golianek, dziekan kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, oraz Anna Radlińska-Jasińska, Członek Rady Nadzorczej.
Tegoroczna edycja wydarzenia będzie już siódmą odsłoną akcji „Uwolnij ciucha”. Odbędzie się 11 kwietnia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Dla społeczności akademickiej WSPA będzie to zarazem czwarty rok aktywnego udziału w organizacji tego przedsięwzięcia. W działania ponownie zaangażują się studentki, wykładowca oraz dziekan kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
Współpraca z Fundacją KOGNITIV ma dla WSPA szczególne znaczenie, ponieważ pokazuje, że kształcenie może i powinno być powiązane z realnym działaniem społecznym. Udział w inicjatywach charytatywnych pozwala studentom zdobywać doświadczenie organizacyjne, rozwijać kompetencje społeczne i uczyć się odpowiedzialności we wspólnocie. To ważny element edukacji praktycznej, która wzmacnia jakość kształcenia i przygotowuje do świadomego funkcjonowania w życiu zawodowym i społecznym.
Takie działania potwierdzają również, że w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie nauka łączy się z zaangażowaniem, relacjami i współtworzeniem wartościowych inicjatyw. To właśnie w takich projektach najlepiej widać, jak wygląda studiowanie w WSPA – blisko ludzi, realnych potrzeb i doświadczeń, które mają znaczenie.
Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się w oficjalnym wydarzeniu organizatora:
https://facebook.com/events/s/uwolnij-ciucha-vol-7/929424902968310/



