fbpx

Poznajcie Rzecznika Akademickiego WSPA

Rzecznik akademicki WSPA pełni rolę osoby pierwszego kontaktu, którego zadaniem jest wsparcie oraz pomoc członkom społeczności akademickiej w przypadkach dyskryminacji, molestowania, molestowania seksualnego i mobbingu na uczelni.

Spotkania z rzecznikiem są poufne, odformalizowane i mają na celu omówić powstały problem i zdecydować co poszkodowana osoba może w danej sytuacji można zrobić dalej. Rzecznik nie podejmuje decyzji. Rzecznik wspiera w zrozumieniu problemu i wskazania kierunków rozwiązań. 
 
Ochrona przed naruszaniem na uczelni godności (w tym dyskryminacją, mobbingiem, molestowaniem czy molestowaniem seksualnym) dotyczy studentów, pracowników, wykładowców a także gości uczelni. Niezależnie od pełnionej roli, każda osoba powinna być traktowana z szacunkiem. 
 
Funkcję Rzecznika akademickiego pełni Piotr Skrzypczak, wykładowca na kierunku Stosunki Międzynarodowe.
 
Piotr Skrzypczak  jest z wykształcenia politologiem i mediatorem. Specjalizuje się w ochronie praw człowieka. Od ponad 20 lat jest aktywnie zaangażowany w działania organizacji pomocowych, humanitarnych.
 
Jak można się skontaktować z Rzecznikiem?
Piotr Skrzypczak jest obecny na codzień na uczelni więc nie prowadzi specjalnych dyżurów. Można umawiać się na rozmowę za pomocą maila p.skrzypczak@wspa.pl lub w pilnych sytuacjach telefonicznie 602307841.
 
Uwaga: spotkania z Rzecznikiem gwarantują poufność.
Czym zajmuje się

RZECZNIK AKADEMICKI WSPA

  • pomoc w rozwiązywaniu konfliktów,
  • udzielanie merytorycznego wsparcia poszkodowanym w zrozumieniu sytuacji i możliwości podjęcia kolejnych kroków formalnych,
  • pomoc w zorganizowania wsparcia psychologicznego i prawnego dla osób poszkodowanych.
Skip to content