Kierunek uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” w ramach VII edycji Ogólnopolskiego programu Akredytacji Kierunku Studiów „Studia z Przyszłością”
Architektura studia II stopnia w WSPA to doskonały wybór dla osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności projektowe i zdobyć uprawnienia do samodzielnej pracy w zawodzie architekta. Absolwent kierunku Architektura w WSPA otrzymuje przygotowanie do podjęcia samodzielnej twórczej pracy w zawodzie projektanta, nakierowanej na osobistą karierę. Oferujemy tok nauki zgodny z wymaganiami określonymi w standardach kształcenia o profilu praktycznym i wprowadzamy naszych studentów już na etapie studiów w świat środowiska zawodowego. Architektura studia magisterskie w naszej uczelni kładą nacisk na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy i przygotowanie do pracy w biurach projektowych.
Postępowanie kwalifikacyjne na studia drugiego stopnia na kierunku Architektura odbywa się na podstawie konkursu ocen końcowych wpisanych do dyplomu ukończenia studiów w zakresie kierunków zgodnych, tj. architektura lub architektura i urbanistyka. W przypadku gdy kryterium to okaże się niewystarczające, brana będzie pod uwagę średnia ocen ze studiów określona przez uczelnię wydającą dyplom.
Wybierając architekturę magisterskie zdobędziesz zaawansowaną wiedzę z zakresu projektowania architektonicznego, urbanistycznego i konserwatorskiego.
[2] Studia odbywają się w pełnym wymiarze godzin studiów stacjonarnych, w trybie zjazdów weekendowych. Program studiów umożliwia uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych do wykonywania zawodu architekta poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zgodnych z Dyrektywą 2005/36/WE Parlamentu Europejskiego z dn. 7.09.2005 r. w sprawie uznawania kwalifikacji zawodowych. Absolwent uzyskuje dyplom ukończenia studiów stacjonarnych.
Dziekan kierunku Architektura
Doktor nauk technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka, historyk sztuki. Wykłada przedmioty z obszaru historii architektury, sztuki i urbanistyki, ochrony krajobrazu kulturowego, a także filozofii i estetyki. Od początku kariery zawodowej związana z tematyką szeroko pojętej ochrony dziedzictwa kulturowego, w tym architektonicznego i urbanistycznego. Była zatrudniona jako specjalista w Pracowniach Konserwacji Zabytków w Lublinie oraz w Regionalnym Ośrodku Studiów i Ochrony Środowiska Kulturowego, następnie jako główny specjalista Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Oddziale Lubelskim, piastując też stanowisko p.o. dyrektora tejże instytucji. W latach 1992-2006 prowadziła własną firmę „Zespół Dokumentacji Historycznej s.c. Mansarda” opracowując projekty rewitalizacji obszarów zdegradowanych oraz ponad dwieście dokumentacji w zakresie architektury i urbanistyki, w tym studia wartości kulturowych do studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz planów zagospodarowania przestrzennego. Od 2009 roku wykłada na Politechnice Lubelskiej w Katedrze Konserwacji Zabytków. Pełni również funkcję Dziekana kierunku Architektura w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji. Więcej informacji >>
Nie czekaj i sprawdź plan kierunku już teraz!