Kierunek uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” w ramach VII edycji Ogólnopolskiego programu Akredytacji Kierunku Studiów „Studia z Przyszłością”
Wybierając studia na kierunku socjologia, zdobędziesz wiedzę z zakresu nauk społecznych oraz praktyczne umiejętności prowadzenia badań socjologicznych. Misją kierunku jest przygotowanie kompetentnych, znających swój potencjał absolwentów, którzy dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom rozumieją współczesne procesy i trendy społeczne niezbędne do kreowania przestrzeni społecznej i swojego życia zawodowego.
Misją kierunku jest profesjonalne przygotowanie absolwentów do prowadzenia badań społecznych na zlecenie różnych podmiotów społeczno-gospodarczych, firm, korporacji, instytucji publicznych dotyczących np. kampanii sprzedażowych, rynku pracy, wizerunku instytucji. Wybierając Socjologię na WySPIE, zyskujesz możliwość nauki od ekspertów w dziedzinie socjologii oraz uczestnictwa w praktycznych projektach badawczych.
Zastanawiasz się, jakie są wymagania na studiach socjologia? Rekrutacja odbywa się na podstawie złożonego kompletu dokumentów, bez dodatkowych egzaminów wstępnych. Przedmioty wymagane na maturze w procesie rekrutacji do WSPA w Lublinie:
Przedmioty wymagane na maturze w procesie rekrutacji do WSPA w Lublinie:
W przypadku niewykorzystania limitu przyjęć kandydaci przyjmowani będą na podstawie złożonego kompletu dokumentów do wyczerpania limitu miejsc.
Sonda zrealizowana przez studentów kierunku Socjologia przy współpracy ze studentami kierunku Media i dziennikarstwo.
Dziekan kierunku Socjologia
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki socjologiczne, politolog, absolwentka studiów podyplomowych z zakresu pozyskiwania i zarządzania funduszami unijnymi, pomocy psychologiczno-pedagogicznej i interwencji kryzysowej, zarządzania zasobami ludzkimi.
Pracę doktorską pod tytułem „Rola i znaczenie coachingu w rozwoju kapitału społecznego w opiniach coachów” obroniła na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Uczestniczka wielu specjalistycznych szkoleń z zakresu zarządzania funduszami unijnymi, zastosowania coachingu w pracy zawodowej oraz efektywnej komercjalizacji badań naukowych.
Posiada duże doświadczenie zawodowe w obszarze aplikacji i realizacji projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych, głównie z UE.
Więcej informacji >>
W WSPA pełni funkcję dziekana ds. kierunku socjologia oraz opiekuna studiów podyplomowych Mentoring Innowacji i Biznesu. Prowadzi zajęcia m.in. z relacji wewnątrzorganizacyjnych, teorii socjologicznych, strategii i współpracy relacyjnej, prowadzenia projektów badawczych, antropologii społecznej i kulturowej.
UWAGA!
Na studiach niestacjonarnych (z wykorzystaniem online) zajęcia prowadzone są dwutorowo:
Szczegóły dotyczące studiów niestacjonarnych (z wykorzystaniem online)
Nie czekaj i sprawdź plan kierunku już teraz!