Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie została wybrana do dofinansowania realizacji praktyk zawodowych w ramach projektu pt. „Program Praktyk Zawodowych” – edycja III realizowanym we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Uczestnikami praktyk zawodowych w ramach projektu będą studenci II i III roku – wszystkich kierunków studiów, trybu stacjonarnego i niestacjonarnych.
Rekrutacja wśród studentów będzie prowadzona z uwzględnieniem ilości miejsc przeznaczonych dla wybranych, najlepszych 50 studentów na poszczególnych kierunkach:
Przewidywana ilość praktykantów danego kierunku:
-
1. Administracja 5
2. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna 5
3. Finanse i rachunkowość 5
4. Stosunki międzynarodowe 5
5. Zarządzanie 5
6. Socjologia licencjacka 5
7. Architektura 5
8. Informatyka 5
9. Gospodarka Przestrzenna 5
10. Transport 5
Pierwszeństwo mają osoby z najwyższą średnią na kierunku, kobiety oraz osoby niepełnosprawne. W przypadku jednakowej ilości punktów liczy się kolejność zgłoszenia.
W przypadku przekroczenia limitu osób na kierunku, pierwszeństwo mają Studenci III roku.
Forma realizacji stażu będzie uzgadniania z Firmą i Praktykantem – praktyka trwa 6 m-cy
Student będzie miał prawo do wyboru miejsca praktyki z listy przygotowanej przez uczelnię lub samodzielnie wyszukać miejsce praktyki na zasadach i w terminie określonym przez uczelnię.
WSPARCIE DLA PRAKTYKANTÓW:
- Stypendium dla studenta w 5 równych comiesięcznych częściach (wypłacane po każdym miesiącu zrealizowanych praktyk począwszy od 2 do 6 miesiąca – 2 300,00 netto.
- Dodatkowe koszty ponoszone przez studentów np. koszty dojazdu na praktykę, ubezpieczenia)
- Kwota maksymalnie 2 000,00 brutto na jednego studenta przeznaczona na koszty ponoszone przez studenta na wydatki związane z przygotowaniem pracy dyplomowej (np. nabycie dodatkowej literatur, prowadzenie dodatkowych badań – materiały po zakończeniu programu praktyk zostaną przekazane na potrzeby WSPA)
Wynagrodzenie otrzymują także opiekunowie stażysty w danej firmie: Koszt wynagrodzenia opiekuna jednego studenta ze strony pracodawcy wynosi 1 000,00 zł brutto miesięcznie przez okres 3 miesięcy od 4 do 6 miesiąca praktyk.
Kwota wynagrodzenia dla tego opiekuna może wynieść maksymalnie aż 5 000,00 zł brutto miesięcznie, co oznacza, że jedna osoba może być opiekunem maksymalnie 5 studentów.
W przypadku pytań prosimy o kontakt:
Patrycja Grabowska – Dział Projektów
tel. 81 452 94 15
mail: p.grabowska@old.wspa.pl
Zgłoszenie studenta, można przesłać w wersji elektronicznej na adres
(a potem przynieść wersję papierową)
lub złożyć osobiście w pokoju 309 od poniedziałku do czwartku godz. 10.00- 14.00
ZAPRASZAMY PRACODAWCÓW DO ZGŁASZANIA OFERT NA PRZYJĘCIE STUDENTÓW NA PRAKTYKĘ
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie ogłasza rekrutację instytucji przyjmujących na pilotażowe praktyki zawodowe studentów WSPA w Lublinie, prowadzone w ramach projektu „Program praktyk zawodowych w Państwowych Wyższych Szkołach Zawodowych” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach Projektu studenci WSPA w Lublinie będą uczestniczyć w programie pilotażowych praktyk zawodowych, realizowanych od 05.09.2017 r. do 31.01.2019 r.
Wniosek o udział w projekcie (Zgłoszenie firmy – formularz poniżej do pobrania), podpisany przez osobę uprawnioną do reprezentowania instytucji i składania oświadczeń woli, należy złożyć w Biurze Projektu (Kancelaria WSPA w Lublinie) lub przesłać pocztą tradycyjną w terminie do 30.09.2018 r. do godz. 16.00. W przypadku przesłania drogą pocztową decyduje data wpływu wniosku do Uczelni. Wniosek, który nie wpłynie w wyznaczonym terminie nie będzie podlegał rozpatrzeniu.
Zgłoszenie, można przesłać w wersji elektronicznej na adres
p.grabowska@wspa.pl (a potem dostarczyć wersję papierową)
lub złożyć osobiście w pokoju 309 od poniedziałku do czwartku godz. 10.00- 14.00
Pliki do pobrania:
PPZ – Regulamin rekrutacji Praktykantów