fbpx
Studia licencjackie

DZIENNIKARSTWO I KOMUNIKACJA SPOŁECZNA

Kierunek uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” w ramach VII edycji Ogólnopolskiego programu Akredytacji Kierunku Studiów „Studia z Przyszłością”

Misja kierunku

Internet, telewizja, social media, radio, prasa. Dzisiejszy świat bez mediów w zasadzie nie istnieje. Media są obecne wszędzie: w polityce, kulturze, biznesie, administracji, towarzyszą nam w sprawach ważnych społecznie. Także Ty na co dzień odbierasz i nadajesz co najmniej kilka gigabajtów danych. Oglądasz. Czytasz. Słuchasz. Publikujesz.

Na naszych studiach dziennikarskich nauczysz się, jak świadomie, odpowiedzialnie i krytycznie konsumować media, ale przede wszystkim: jak profesjonalnie je tworzyć.

Dla kogo?

 • Widzisz swoją przyszłość w pracy zawsze pełnej codziennych wyzwań i kreatywności? Lubisz ludzi i ich historie? Chcesz zmieniać świat? Studiuj z nami!

Dlaczego WSPA?

Program naszych studiów został ułożony tak, by dać Ci niezbędne narzędzia i umiejętności, które potem z sukcesem wykorzystasz w swoim życiu zawodowym. Dziennikarstwo w WSPA to studia praktyczne, bez nadmiaru teorii, za to już od pierwszego roku wypełnione projektami i labami, i co najważniejsze, praktykami zawodowymi realizowanymi wspólnie z naszymi Partnerami Technologicznymi.

Nasi wykładowcy to zarówno uznani teoretycy, jak i doświadczeni praktycy mediów ogólnopolskich i lokalnych: dziennikarze, wydawcy, producenci, prezenterzy, montażyści, operatorzy, graficy, fotografowie, specjaliści PR, reklamy i marketingu, menadżerowie, artyści.

Kariera

Po naszych studiach bez problemu zaczniesz pracę tam, gdzie liczą się media: w redakcjach telewizyjnych, radiowych, prasowych, w portalach i serwisach internetowych, agencjach reklamowych, domach mediowych, w branży PR, w marketingu, agencjach eventowych, domach producenckich, wydawnictwach, instytucjach kultury i sztuki, w rozrywce… Wybór będzie należał do Ciebie. Otrzymasz też pełne przygotowanie do podjęcia dalszych studiów magisterskich lub podyplomowych.

Najważniejsze informacje

 • Poziom: studia licencjackie
 • Czas trwania: 3 lata
 • Uzyskany tytuł: licencjat
 • Maksymalna wysokość stypendium: 2430 zł
 • Dostępne tryby studiowania: stacjonarnie, niestacjonarnie, on-line (przy pomocy metod i technik na odległość)

Specjalności

Nowe media

Nowe media to te, które są Ci najbliższe. Tik-Tok, Instagram, Twitter, Facebook, YouTube… Nie będziemy wyliczać tu wszystkich, bo moglibyśmy nie zdążyć. Zresztą pewnie całkiem nieźle się w nich orientujesz! Ale nowe media dzisiaj to także technologie, big data, dyskursy i ich praktyczne znaczenie w popkulturze. A w tym sensie nawet tradycyjne telewizja, radio i prasa to codziennie nowe media, bo wciąż się zmieniają i dostosowują do siebie nawzajem – i do Ciebie.

Wybierając tę specjalność poznasz mechanizmy, które rządzą przekazami medialnymi w dziennikarstwie, a także w reklamie, marketingu i PR. Nauczysz się nimi posługiwać i kreatywnie je wykorzystywać. Bo przecież dziennikarz musi być na bieżąco z trendami.

Media firmowe

Myślisz: biznes, mówisz: media. I masz rację! Nawet najlepszy produkt, usługa czy idea potrzebuje dziś profesjonalnej oprawy medialnej. O sukcesie decydują w dużej mierze odpowiednio dobrane strategie wizerunkowe, content marketing, zarządzanie marką, komunikowanie w organizacji, a nawet kontakty interpersonalne.

Każda firma ma swoje media. Każda poszukuje dziś specjalistów o wysokich kompetencjach medialnych. Zostań jednym z nich!

Studia
stacjonarne

 • Płatność miesięczna: 410 zł
 • Płatność semestralna: 2 100 zł
 • Płatność roczna: 4 200 zł

Studia online

 • Płatność miesięczna: 430 zł
 • Płatność semestralna: 2 200 zł
 • Płatność roczna: 4 400 zł

  

Studia
niestacjonarne

 • Płatność miesięczna: 430 zł
 • Płatność semestralna: 2 200 zł
 • Płatność roczna: 4 400 zł

Uwaga! Studia online przy pomocy metod i technik na odległość oznacza, że w semestrze obowiązują wtedy tylko 3 lub 4 (w zależności od kierunku) zjazdy stacjonarne, w siedzibie uczelni, włączając w to sesję egzaminacyjną.

Nie czekaj i sprawdź plan kierunku już teraz!

Dziennikarstwo studia
Skip to content