fbpx
Studia Inżynierskie

TRANSPORT

 

Kierunek uzyskał Certyfikat i Znak Jakości „Studia z Przyszłością” w ramach IX edycji Ogólnopolskiego programu Akredytacji Kierunku Studiów „Studia z Przyszłością”

Misja kierunku Transport w WSPA

Misją kierunku Transport w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji (WSPA) jest kształcenie przyszłych liderów branży transportowej, którzy będą w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego rynku oraz wprowadzać innowacyjne rozwiązania logistyczne. Program studiów jest zaprojektowany tak, aby dostarczyć studentom nie tylko solidnych podstaw teoretycznych, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności niezbędnych do zarządzania procesami logistycznymi. Kładziemy duży nacisk na rozwijanie kompetencji w zakresie nowoczesnych technologii, zrównoważonego rozwoju oraz efektywnego planowania i organizacji transportu. WSPA dąży do tego, aby absolwenci kierunku Transport byli przygotowani do podejmowania strategicznych decyzji, skutecznego rozwiązywania problemów logistycznych i bycia liderami zmian w sektorze transportowym.

Dlaczego warto studiować Transport na WySPIE?

  • Studia transport w naszej uczelni to nie tylko teoria, ale także możliwość zdobycia praktycznych umiejętności dzięki współpracy z partnerami biznesowymi.
  • Przygotujemy Cię do zdania egzaminu państwowego w ULC do uzyskania Świadectwa Kwalifikacji uprawniającego do komercyjnego wykorzystania dronów,
  • W ramach studiów masz do dyspozycji m.in. elektroniczną hamownię silnikową z systemami OBD.
  • Przygotujemy Cię do egzaminu na Certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym.
  • Prowadzimy aktywną współpracę ze Związkiem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych.
  • Nasz kierunek objęty jest projektem unijnym „Era inżyniera”, w ramach którego studenci bezpłatnie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z matematyki i fizyki.
  • U nas masz możliwość skorzystania z bezpłatnych porad doradcy zawodowego oraz warsztatów aktywizacji zawodowej!
  • Wybierając specjalizacje, takie jak systemy informatyczne w łańcuchu dostaw czy transport, logistyka i spedycja, zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do zarządzania procesami przepływu dóbr i informacji.
  • W ofercie mamy studia online logistyka, które umożliwiają naukę w elastycznym trybie, dostosowanym do potrzeb studentów.

Rozbudowana współpraca zagraniczna zapewni Ci możliwość wyjazdu na płatne praktyki oraz studia w ramach programu Erasmus!

Rekrutacja

Przedmioty wymagane na maturze w procesie rekrutacji do WSPA w Lublinie:

  • język obcy nowożytny– preferowany język angielski (część pisemna) oraz
  • jeden z następujących przedmiotów: matematyka, fizyka, informatyka (część pisemna).

W przypadku niewykorzystania limitu przyjęć kandydaci przyjmowani będą na podstawie złożonego kompletu dokumentów do wyczerpania limitu miejsc.

Sylwetka Absolwenta

Absolwenci studiów inżynierskich pierwszego stopnia kierunku Transport WSPA posiadają wiedzę z zakresu funkcjonowania nowoczesnego transportu, a w szczególności: inżynierii środków transportowych, inżynierii ruchu oraz analizy systemów transportowych. Mają oni również umiejętności praktycznego rozwiązywania problemów o charakterze technicznym i inżynierskim w zakresie organizacji, planowania, projektowania systemów sterowania i kierowania ruchem; organizowania, nadzorowania i zarządzania procesami transportowymi; pełnienia funkcji kierowniczych w jednostkach organizacyjnych służb inżynierii ruchu. Absolwenci kierunku transport potrafią efektywnie zarządzać procesami związanymi z funkcjonowaniem poszczególnych gałęzi transportu.

Absolwenci specjalności Transport, spedycja, logistyka posiadają specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie spedycji krajowej i międzynarodowej, techniki przewozu towarów, prawa transportowego UE, logistyki i systemów logistycznych, transportu lotniczego i szynowego, a także w zakresie analizy i globalnego zarządzania systemami logistycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych technologii IT. Są przygotowani merytorycznie i praktycznie do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach transportowych na stanowisku spedytora, logistyka w różnych gałęziach transportu. Posiadają predyspozycje organizatorskie. Absolwenci studiów transport i logistyka znajdują zatrudnienie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych oraz firmach świadczących usługi logistyczne i transportowe.

Najważniejsze informacje

  • Czas trwania: 3,5 roku
  • Uzyskany tytuł: inżynier
  • Maksymalna wysokość stypendium: 3560,60 zł miesięcznie
  • Dostępne tryby studiowania: stacjonarnie, online (przy pomocy metod i technik na odległość)

Specjalności

Transport, spedycja i logistyka

Studiując specjalność Transport-Spedycja-Logistyka zdobędziesz specjalistyczną wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie spedycji krajowej i międzynarodowej, techniki przewozu towarów, prawa transportowego UE, logistyki i systemów logistycznych oraz transportu lotniczego i szynowego.

Będziesz przygotowany merytorycznie i praktycznie do podjęcia pracy w przedsiębiorstwach transportowych na stanowisku spedytora oraz logistyka.

Posiądziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje społeczne w zakresie analizy i globalnego zarządzania systemami logistycznymi, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych technologii IT.

Znajdziesz zatrudnienie w przedsiębiorstwach transportowych i logistycznych, w różnych gałęziach transportu.

Systemy informatyczne w łańcuchu dostaw

Interdyscplinarna specjalność stworzona razem z kierunkiem Informatyka.

W ramach tej specjalności proponujemy opanowanie wiedzy i kompetencji z zakresu szeroko rozumianego wsparcia technicznego i teleinformatycznego procesów logistycznych w firmach transportowych i spedycyjnych.

Studia umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności związanej z organizacją, zarządzaniem i kontrolowaniem systemów logistycznych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych i baz danych.

Specjalność jest przeznaczona dla studentów, którzy planują swoją karierę na stanowiskach kierowniczych i specjalistów w przedsiębiorstwach branży logistycznej.

Przedmioty objęte specjalnością w semestrze III:

  1. Programowanie w języku wysokiego poziomu
  2. Administracja bazami danych
  3. Zintegrowane systemy informatyczne

Ogólna liczba godzin na przedmioty w ramach specjalności w semestrze III – 160 godzin

Przedmioty objęte specjalnością w semestrze IV:

  1. Globalne systemy pozycjonowania w logistyce
  2. Automatyzacja procesów logistycznych
  3. Systemy zarządzania gospodarką magazynową

Ogólna liczba godzin na przedmioty w ramach specjalności w semestrze IV – 160 godzin

Przedmioty objęte specjalnością w semestrze V:

  1. Bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej
  2. Projektowanie systemów logistycznych
  3. Zarządzanie łańcuchami logistycznymi

Ogólna liczba godzin na przedmioty w ramach specjalności w semestrze V – 160 godzin

Przygotujemy Cię do pracy w:

  • przedsiębiorstwach logistycznych, spedycyjnych,
  • wytwórniach samochodów i podzespołów,
  • zakładach remontowych i naprawczych,
  • przedsiębiorstwach transportowych,
  • przedsiębiorstwach infrastruktury dróg,
  • jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego,
  • jednostkach eksploatacyjnych transportu samochodowego, szynowego i lotniczego,
  • przedsiębiorstwach i instytucjach wykorzystujących drony w branżach takich jak:
    – przemysł filmowy
    – geodezja
    – kartografia
    – ochrona porządku publicznego

Partnerzy kierunku

Studia
stacjonarne

  • Płatność miesięczna: 470 zł
  • Płatność semestralna: 2 350 zł
  • Płatność roczna: 4 700 zł

Studia online

  • Płatność miesięczna: 490 zł
  • Płatność semestralna: 2 450 zł
  • Płatność roczna: 4 900 zł

UWAGA!

Na studiach online zajęcia prowadzone są dwutorowo:

  • stacjonarnie w siedzibie Uczelni – na obowiązkowych 4-5 zjazdach (w zależności od kierunku) w terminach przewidzianych w planie. Na zjeździe stacjonarnym odbywają się zajęcia praktyczne (ćwiczenia, warsztaty, projekty, laboratoria). Zajęcia mogą odbywać się od piątku do niedzieli. Ilość zajęć, które muszą odbyć się na terenie uczelni, wynika z obowiązujących przepisów prawnych.
  • zdalnie poprzez platformę zdalnego nauczania – na 2-3 zjazdach (w zależności od kierunku) w terminach przewidzianych w planie. Dodatkowo wykłady są do odtworzenia w dogodnym dla studenta momencie podczas trwania semestru.

Szczegóły dotyczące studiów niestacjonarnych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (online)

Nie czekaj i sprawdź plan kierunku już teraz!

arteria miejska - widok z góry
Skip to content