Doktor nauk inżynieryjno – technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka, historyk sztuki.
Twórca i dziekan kierunku studiów Projektowanie Wnętrz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu teorii i historii architektury, wnętrz, sztuki, designu, urbanistyki, rewitalizacji, ochrony zabytków i krajobrazu kulturowego. Stosuje autorskie metody nauczania, bazujące na aktywności studenta i zaangażowaniu emocjonalnym. Promotorka dziedzictwa kulturowego. Uważa, że kontakt ze sztuką jest jedną z wielkich przyjemności życia i pomaga w pełnym rozwoju osobowości. Prowadzi tematyczne profile i grupy w social mediach: „Kuczki Lublina, Lubelszczyzny i reszty świata”oraz„lublining”
Pracę doktorską pod tytułem „Elementy żydowskiego dziedzictwa architektonicznego w strukturach urbanistycznych i krajobrazie kulturowym miasteczek Lubelszczyzny” obroniła z wyróżnieniem, na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.
Karierę zawodową rozpoczęła w Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie pracowała początkowo w Dziale Edukacji Muzealnej, a następnie na stanowisku kierownika ekspozycji muzealnej. Brała udział w wielu programach badawczych, edukacyjnych oraz projektach.
Autorka wielu publikacji z zakresu teorii i historii architektury i kultury XIX i XX w., ochrony krajobrazu kulturowego i etnografii.
Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki.
Zainteresowania naukowe to historia architektury i urbanistyki XIX i XX w., etnografia Lubelszczyzny, rzemiosło artystyczne, historia społeczności żydowskiej w Polsce.
Kolekcjonerka obiektów kultury materialnej, m in. sygnowanych zabytkowych cegieł i przedwojennych wieszaków reklamowych.