fbpx

XI Ogólnopolska Konferencja Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”

Z dumą informujemy, że Pani Dziekan kierunku Informatyka, dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska, miała zaszczyt wystąpić jako prelegentka na XI Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”.

Wydarzenie odbyło się w dniach 20-21 marca i jest uznawane za jedno z najważniejszych spotkań eksperckich w Polsce, skierowane do liderów edukacyjnych oraz decydentów na poziomie samorządowym.

Konferencja „Edukacja Przyszłości” jest miejscem, gdzie prezydenci, burmistrzowie, wójtowie, dyrektorzy i naczelnicy wydziałów edukacji, a także dyrektorzy szkół i przedszkoli spotykają się, aby dzielić się wiedzą, doświadczeniami oraz dyskutować o przyszłości i zarządzaniu edukacją.

W ramach ścieżki tematycznej poświęconej zastosowaniu sztucznej inteligencji w oświacie, Pani Dziekan dr inż. Gryniewicz-Jaworska przedstawiła inspirujące zagadnienie: „W jaki sposób sztuczna inteligencja może pomóc w administrowaniu szkołami?”

W swoim wystąpieniu Pani Dziekan nie tylko uwypukliła kluczową rolę technologii cyfrowych w przekształcaniu sektora edukacyjnego, ale także skłoniła do analizy kluczowych aplikacji technologicznych, które mogą usprawnić zarządzanie placówkami oświatowymi oraz innowacyjność w metodach nauczania.

Skip to content