fbpx

XVII Forum ekonomiczne młodych liderów

Forum ekonomiczne wykład
Jelenia Góra | Karpacz
7 - 9 września 2022 r.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Forum Ekonomicznym Młodych Liderów (FEML), które od szesnastu lat jest Programem Partnerskim Forum Ekonomicznego organizowanego w Krynicy-Zdroju, a od 2020 roku w Karpaczu. FEML to spotkanie młodych ludzi z całej Europy, to miejsce dyskusji o gospodarce, edukacji, ekologii, rynku pracy przedsiębiorczości  oraz wyzwaniach stojących przed młodym pokoleniem ekonomistów, przedsiębiorców, dziennikarzy, a także liderów organizacji pozarządowych. Dotychczas w Forum uczestniczyło ponad 4000 młodych osób z ponad 30 krajów Unii Europejskiej, Europy Wschodniej i Kaukazu.

Jak sami organizatorzy wspominają: „Forum Ekonomiczne Młodych Liderów od początku swojego istnienia dąży do włączania osób młodych do dyskusji na temat przyszłości Europy i świata. W trakcie szesnastu edycji, dzięki przestrzeni do rozmowy, networkingowi i integracji, uczestnicy mogli nawiązać międzynarodowe partnerstwa, zrealizować wspólne projekty, a nawet zdobyć wymarzoną pracę. Przez minione 16 lat, wielokrotnie otrzymywaliśmy informację zwrotną od uczestników, że udział w FEML w sposób znaczący wpłynął na ich dalszą działalność w swoich organizacjach. Program Forum wyposażył ich w wiedzę, pewność siebie, inspiracje do działania oraz dał perspektywy i nowe kontakty. Dzięki temu po latach, wielu uczestników wracało na Forum – jako partnerzy wydarzenia, eksperci i prelegenci.”

Termin i miejsce XVII forum

XVII Forum planowane jest na 7-9 września 2022. Wydarzenie odbędzie się w Jeleniej Górze
oraz w Karpaczu.

Format

W tym roku zmienia się format Forum Ekonomicznego Młodych Liderów. Forum będzie wydarzeniem dwudniowym. Panele dyskusyjne oraz debaty podczas przedsięwzięcia odbywać się będą w Karpaczu, w trakcie Forum Ekonomicznego, 8 września, natomiast pozostałe wydarzenia będą zorganizowane w Jeleniej Górze lub formule online. W Forum będzie można wziąć udział zarówno stacjonarnie, jak i online.

Obszary tematyczne
  1. Bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz całej Europy.
  2. Przedsiębiorczość młodych.
  3. Młodzi w samorządzie.
MISJA, CELE I ZADANIA FORUM EKONOMICZNEGO MŁODYCH LIDERÓW

Misją Forum jest debata i tworzenie idei dla przyszłości Europy. Forum Ekonomiczne Młodych Liderów od początku swojego istnienia dążyło do odpowiedniego przygotowania osób młodych do uczestnictwa w dyskusji na temat przyszłości Europy i świata. W swoim celu Forum stawiało sobie konfrontację wiedzy teoretycznej z faktycznymi problemami. Fakt przeniesienia Forum Ekonomicznego do Karpacza pokazał, że Województwo Dolnośląskie może być miejscem edukacji, dyskusji, spotkania, nawiązywania kontaktów, a także rozmów o przyszłości całego świata.

W trakcie szesnastu edycji organizatorzy byli świadkami nawiązywania współpracy organizacji z różnych państw europejskich, wymiany doświadczeń, organizowania wspólnych konferencji. Pojawiały się informacje od uczestników, iż Forum Ekonomiczne Młodych Liderów w sposób znaczący wpłynęło na ich dalszą działalność w swoich organizacjach.

Celem głównym tegorocznego Forum jest pobudzenie postaw przedsiębiorczych i rozwój debaty  publicznej na tematy ekonomiczne i geopolityczne wśród uczestników Forum z całej Polski i innych krajów europejskich.

ORGANIZATORZY FORUM EKONOMICZNEGO MŁODYCH LIDERÓW

Organizatorem Forum Ekonomicznego Młodych Liderów jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw (www.eds-fundacja.pl), która powstała w 1993 roku. Misją Fundacji jest praca na rzecz społeczeństwa obywatelskiego oraz solidarności między narodami. Fundacja wspiera procesy demokratycznych przemian na Białorusi i w Ukrainie. Promuje także Lublin i Lubelszczyznę jako miejsce spotkania różnych kultur
i narodów. „Działamy na rzecz świadomego członkostwa Polski w Unii Europejskiej”.

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw
20-078 Lublin, ul. 3 Maja 18/5A
NIP 946-17-71-036, Regon 430308156, KRS 0000106968

Kontakt do organizatorów

Do Państwa dyspozycji pozostaje biuro organizacyjne Forum:

e-mail: forum@forum-leaders.eu

Kinga Namielska                                                                  Andrzej Skórski:

tel. 511 403 171                                                                     tel. 511 403 171
  e-mail: k.namielska@eds-fundacja.pl                                   e-mail: a.skorski@eds-fundacja.pl

Skip to content