fbpx
WSPA » Uczelnia » Projekty UE » WySPA dydaktyków

WySPA dydaktyków

Tytuł projektu: WySPA dydaktyków

Numer projektu:  FERS.01.05-IP.08-0175/23-00

Okres realizacji: 01.05.2024 – 31.12.2025

Wartość Projektu: 709 762,50 zł

Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 677 812,50 zł

Grupa docelowa: Kadra prowadząca dydaktykę w WSPA w Lublinie, tj. nauczyciele akademiccy, zgodnie z definicją zawartą w art. 114 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce oraz inne osoby zatrudnione w WSPA, które prowadzą działalność dydaktyczną. Grupa docelowa projektu składa się z pracowników i współpracowników WSPA, którzy aktywnie dbają o swój rozwój, podnoszenie kwalifikacji zawodowych i kompetencji dydaktycznych. GD liczy 80 osób, w podziale: 40K i 40M.

Celem projektu „WySPA dydaktyków” jest kompleksowe poniesienie kompetencji kadry prowadzącej dydaktykę (80UP, min. 40K) w WSPA zgodnie z analizą potrzeb. Ścieżka wsparcia zostanie dostosowana do realizacji celu głównego projektu, a także do indywidualnych potrzeb każdego z UP. Oprócz obligatoryjnych szkoleń, projekt zakłada szereg działań uzupełniających w postaci branżowych szkoleń językowych, konwersacji z native speakerem, wizyty studyjne, udział w projektach zespołowych, wykorzystanie zasobów bibliotecznych oraz możliwość podniesienia kompetencji poprzez udział w studiach podyplomowych. Wzbogaci to potencjał WSPA i ofertę komplementarnego kształcenia dopasowanego do potrzeb rozwijającej się gospodarki oraz zielonej i cyfrowej transformacji (zgodnie z Europejską Strategią Cyfrową (2020), podkreślającą kluczowość rozwoju kompetencji cyfrowych oraz Raportem Światowego Forum Ekonomicznego wskazującego zmiany rynku pracy i potrzebę przygotowania kadr w zakresie automatyzacji i cyfryzacji).

ZAKRES PROJEKTU

WySPA kwalifikacji dydaktycznych

Ścieżka 1. Szkolenia dla kadry dydaktycznej

Ścieżka 2. Kompetencje językowe – poszerzenie oferty kształcenia w j. angielskim

WySPA kwalifikacji cyfrowych

Ścieżka 1. Szkolenia z zakresu kompetencji cyfrowych

WySPA świadomych dydaktyków

Ścieżka 1. Kompetencje w zakresie zielonej transformacji

Ścieżka 2. Kompetencje w zakresie projektowania uniwersalnego

Ścieżka 3. Zespoły projektowe – Multidyscyplinarna wymiana doświadczeń z zakresu zielonej transformacji i zastosowania rozwiązań praktycznych w edukacji.

 

KWESTIONARIUSZ REKRUTACYJNY

REGULAMIN PROJEKTU

 

#FunduszeUE   #FunduszeEuropejskie

Skip to content