„Solidarni z Ukrainą”
od maja 2022r. do września 2022r.
Program jest przeznaczony dla 20 osób.
W ramach Programu zaplanowane są trzy działania:
Działanie 1 – Przyjęcie uczestników Programu na studia ze zwolnieniem z wszelkich opłat w semestrze letnim (5 miesięcy) – 10 osób
WSPA planuje przyjęcie 10 studentów ukraińskich uczelni, którzy są studentami w roku akademickim 2021/2022, którzy wyjechali z Ukrainy i przyjechali do Polski po 24.02.2022 w związku w prowadzonymi na Ukrainie działaniami wojennymi, ze zwolnieniem wszelkich opłat w semestrze letnim. Możliwość przyjęcia na semestr letni na I roku (2 semestr), II roku (4 semestr) oraz III roku (6 semestr)
W ofercie studia:
LICENCJACKIE: administracja (ST), dziennikarstwo i komunikacja społeczna(ST), finanse i rachunkowość(ST), socjologia (NST), stosunki międzynarodowe(ST), zarządzanie(ST, POL i ENG)
INŻYNIERSKIE: architektura(ST), projektowanie wnętrz(ST), informatyka (ST, POL i ENG), transport(NST, tylko 4 sem)
MAGISTERSKIE: architektura (ST), informatyka(NST), socjologia(NST), zarządzanie(ST, pol eng), pedagogika (NST, tylko 6 semestr)
Studenci z Ukrainy, którzy zapiszą się, dołączą do grup, które realizują semestr letni roku akademickiego 2021/2022 i będą realizować studia zgodnie z przyjętą podstawą programową.
Kształcenie zgodne z aktualnymi przepisami dotyczącymi epidemii COVID-19 (na WSPA – zajęcia praktyczne – ćwiczenia, laboratoria, projekty, warsztaty – realizowane stacjonarnie w siedzibie; wykłady, seminaria dyplomowe – on-line za pomocą platformy puw.wspa.pl).
Uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendia przez okres uczestnictwa.
Działanie 2 ) – Kurs języka polskiego i kultury polskiej
Działaniem zostanie objęte 10 osób – inne osoby niż te, które biorą udział w Działaniu 1 (studia).
WSPA planuje następujące bezpłatne inne formy kształcenia:
Kurs języka polskiego – minimum 10h tygodniowo – kurs pomoże w adaptacji studentów oraz umożliwi lepsze, pełniejsze uczestnictwo w zajęciach na studiach. Potrzeby: możliwość porozumienia się z wykładowcami, innymi studentami, codzienna komunikacja np. w sklepie, urzędzie, komunikacji miejskiej – wykonywanie tzw. czynności życia codziennego.
Kursy kultury i historii Polski oraz komunikacja międzykulturowa – minimum 5h tygodniowo (Potrzeby: przygotowanie studentów do funkcjonowania w obcym kraju, poznanie kultury i tradycji, obyczajów, adaptacja kulturowa i zmniejszenie szoku kulturowego wywołanego nagłą zmianą miejsca zamieszkania w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi, minimalizacja traumy).
Kursy będą prowadzone przez doświadczoną kadrę WSPA w Lublinie, prowadzącą analogiczne zajęcia na uczelni.
Realizacja stacjonarna w siedzibie WSPA w Lublinie.
Uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendia przez okres uczestnictwa.
Działanie 3 – zapewnienie opieki psychologicznej i prawnej związanej z kształceniem
Działaniem zostaną objęci wszyscy uczestnicy – 20 osób.
W trakcie realizacji działań projektowych Uczestnikom/czkom programu świadczone będzie bezpłatne wsparcie psychologiczne oraz prawne w związku z podjętym kształceniem.
Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z działem Rekrutacji WSPA Lublin – tel. 81 452 94 73, mail: rekrutacja@wspa.pl oraz działem Projektów WSPA Lublin – tel. 81 45 29 415, mail: m.prokopiukwolak@wspa.pl.
DYŻURY Psychologa i Prawnika
MAJ 2022r., HARMONOGRAM DYŻURÓW RADCY PRAWNEGO
CZERWIEC 2022r., HARMONOGRAM DYŻURÓW RADCY PRAWNEGO
LIPIEC 2022r., HARMONOGRAM DYŻURÓW RADCY PRAWNEGO