e-mail: m.wac@wspa.pl
Â
Pielęgniarka specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego, ratownik medyczny, magister zdrowia publicznego.
Moja medyczna historia zaczęła siÄ™ od pierwszego zdobytego przeze mnie zawodu – ratownika medycznego, pielÄ™gniarstwo byÅ‚o drugim jaki wybraÅ‚am i ani chwili nie żaÅ‚ujÄ™ tej decyzji. Ratownictwo Medyczne ukoÅ„czyÅ‚am na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, nastÄ™pnie uzyskaÅ‚am tytuÅ‚ magistra Zdrowia Publicznego i po tym ukoÅ„czyÅ‚am kierunek PielÄ™gniarstwo. DoÅ›wiadczenie zawodowe zdobywaÅ‚am w Klinice Kardiochirurgii, na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii.
Jestem specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa ratunkowego. Praca na oddziałach, gdzie wymagane jest działanie szybkie (intensywna terapia, wzmożona opieka), gdzie występują stany nagłe (blok operacyjny), czy też potrzebne są działania wykonywane pod presją czasu, wymagające decyzyjności, odporności na stres, to miejsca, w których odnajduję się doskonale. Bardzo lubię się uczyć i zdobywać nową wiedzę i umiejętności.
Obecnie pracuję w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, w zespole anestezjologicznym. Praca z małymi pacjentami to ogromne wyzwanie, ale też wiele satysfakcji.
Od 2010 roku jestem wykÅ‚adowcÄ…. Uwielbiam pracÄ™ ze studentami, staram siÄ™ nie tylko uczyć zawodu, ale także inspirować – pokazujÄ™ różne aspekty pracy pielÄ™gniarki, wskazujÄ™ drogÄ™ rozwoju, zachÄ™cam do pracy naukowej. Za swój osobisty sukces dydaktyczny uważam nie tylko rzetelne i skuteczne przekazanie wiedzy, ale także „zaszczepienie” w studencie pasji tego zawodu.
Ostanie lata pracy ze studentami zagranicznymi otworzyły przede mną nowe drogi pracy naukowej i zgłębiania wiedzy o zawodzie pielęgniarki. Ubiegam się o tytuł Doktora w dziedzinie Nauk o Zdrowiu, a tematyka moich badań naukowych skupia się na ocenie kompetencji międzykulturowych studentów pielęgniarstwa.