fbpx

Dr Piotr Kubik

dr Piotr Kubik

Dr Piotr Kubik

Urodził się w 1970 roku w Siemianowicach Śląskich. W 1993 roku, będąc na ostatnim roku studiów w Akademii Ekonomicznej w Katowicach (obecnie Uniwersytet Ekonomiczny), rozpoczął pracę w polsko-niemieckim przedsiębiorstwie, zajmującym się eksportem towarów przemysłowych do Niemiec, Czech i Stanów Zjednoczonych. Następnie pracował w wielu podmiotach polskich i zagranicznych, w których zajmował funkcje kierownicze związane z logistyką, transportem i handlem międzynarodowym. Wśród wspomnianych podmiotów można wymienić między innymi: Arcelor Mittal, gdzie pełnił funkcję Managera ds. Zakupów Strategicznych, czy też należącą do dużego koncernu niemieckiego spółkę PCC S.A. Polska, w której przez 7 lat pełnił jednocześnie funkcję Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Handlowego. W roku 2001 uzyskał, z wynikiem bardzo dobrym, stopień doktora nauk ekonomicznych z zakresu nauk o zarządzaniu na podstawie rozprawy „Wpływ kraju pochodzenia przedsiębiorstwa na bariery w komunikacji wewnętrznej korporacji międzynarodowej”. W tym samym roku objął funkcję adiunkta na Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej w Katowicach, gdzie po kilku latach został członkiem Rady Naukowej Uczelni, wypromował ponad 100 prac magisterskich i licencjackich oraz był promotorem pomocniczym jednej z prac doktorskich.
Zainteresowania naukowe Pana dra Kubika dotyczą zarządzania strategicznego przedsiębiorstwem, rolą komunikacji interpersonalnej w procesie negocjacji, a także zarządzaniem międzynarodowymi łańcuchami dostaw w transporcie intermodalnym. Dr Kubik kontynuuje pracę na Uczelni na studiach niestacjonarnych, a jednocześnie pracuje na stanowiskach kierowniczych w branży IT – w latach 2015-2021 w IBM Polska jako Manager Departamentu Compliance, a od stycznia 2022 do chwili obecnej w korporacji Capgemini jako Manager Departamentu GovernanceRisk and Compliance, zajmującego się Cyberbezpieczeństwem.

Dr Kubik posługuje się biegle językiem angielskim. Jego prywatne zainteresowania dotyczą teatru i dramaturgii współczesnej, literatury światowej, muzyki progresywnej i jazzowej, a także filozofii i tenisa ziemnego.

Skip to content