fbpx
Plakat konferencji - GRANICA polsko-ukraińska szansa czy bariera

Mija tydzień od momentu rozpoczęcia VI Międzyrządowej Konferencji „Granica polsko-ukraińska. Szansa czy bariera rozwoju?”.

Zdjęcia z konferencji są dostępne TUTAJ. Znajdą tam Państwo również linki do relacji mediów i rządowych biur prasowych. Mogą Państwo również obejrzeć pełne nagranie z konferencji na naszym kanale YouTube:

12.12.2022

13.12.2022

Dziękujemy wszystkim odbiorcom za zaangażowanie i aktywny udział w konferencji. Bez Państwa to nie byłoby to samo.

Dziękujemy Patronom oraz Partnerom za wsparcie w organizacji konferencji. Pełną listę partnerów wraz z opisem podajemy poniżej:

PARTNER PLATYNOWY

Piłat i Partnerzy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych

Kancelaria specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców. Prawo gospodarcze, handlowe, cywilne, restrukturyzacyjne i upadłościowe, prawo pracy, windykacja należności czy przekształcenia to kluczowe zagadnienia, w obszarze których jest wysoce skuteczna. Oferta Kancelarii Piłat & Partnerzy skierowana jest do firm działających na terenie całej Polski oraz działających lub chcących działać na terenie Ukrainy.

PARTNER  STRATEGICZNY

KredoBank 

KredoBank to uniwersalny bank z centralą we Lwowie, którego właścicielem jest PKO Bank Polski. Należy do 15 największych banków w Ukrainie pod względem: aktywów, wielkości portfela kredytowego osób fizycznych i prawnych, depozytów detalicznych oraz liczby wydawanych kart płatniczych. KredoBank jest uczestnikiem Programu Finansowego Wspierania Eksportu realizowanego przez BGK-KUKE.

PFC

Firma, świadczy kompleksowe usługi w zakresie spedycji drogowej, kolejowej, lotniczej oraz morskiej na terenie Polski, Europy i całego świata. Ponadto jest członkiem prestiżowych globalnych organizacji spedycyjnych. Pracuje jako operator transportu multimodalnego i NVOCC, dzięki czemu może wystawiać własne morskie listy przewozowe. Mamy bardzo dobre relacje  z europejskimi władzami portowymi, liniami żeglugowymi i innymi podwykonawcami, co jest kluczową przewagą w branży. 

Syngenta 

Syngenta jest wiodącym producentem środków ochrony roślin i nasion. Nasze produkty pomagają rolnikom lepiej wykorzystać dostępne zasoby, przyczyniając się do poprawy globalnego bezpieczeństwa żywnościowego. Ambicją firmy jest pomóc bezpiecznie wyżywić naszą planetę przy jednoczesnej dbałości o środowisko. Chce przyczynić się do poprawy jakości i bezpieczeństwa rolnictwa dzięki rozwiązaniom naukowym na światowym poziomie i innowacjom w zakresie upraw. Idea zrównoważonego rozwoju rolnictwa leży u podstaw wszystkich działań firmy Syngenta – od momentu opracowania produktu aż po nasze inwestycje i codzienne działania.

PARTNER  WSPIERAJĄCY 

MDDP 

MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy – kancelaria świadcząca usługi w zakresie VAT, podatków dochodowych, cen transferowych, podatków międzynarodowych, podatków lokalnych, postępowań podatkowych i sądowych oraz cła i akcyzy.

ABC Czepczyński 

Firma spedycyjna, zarządzana jest przez specjalistów z obszaru logistyki, która dla swoich klientów realizuje każdego rodzaju zlecenia transportowe, zachowując przy tym konkurencyjne warunki.

ModernExpo 

Produkty Modern Expo to połączenie innowacyjności i doskonałego podejścia konstrukcyjnego, to także różnorodność usług dla handlu detalicznego, e-commerce, magazynów, logistyki i zintegrowanego łańcucha dostaw.

Treeden 

Treeden to międzynarodowy operator logistyczny świadczący swoje usługi głównie w krajach WNP oraz w Polsce, realizując kompleksową obsługę w systemie „door-to-door”. Głównym profilem działalności jest międzynarodowy transport kolejowy.

UA Initiative

Organizacja koncentruje się na udzielaniu pomocy humanitarnej na poziomie lokalnym dla potrzebujących Ukraińców, zwłaszcza przesiedleńców wojennych. Ufundowała przedszkola dla dzieci ukraińskich, domy dziecka, czy szkoły językowe.

PCC Intermodal

PCC Intermodal SA to wiodący operator intermodalny w Polsce. Operuje
siecią codziennych, regularnych połączeń pomiędzy terminalami
lądowymi w Polsce. Przy współpracy z innymi operatorami, firma
regularnie uruchamia połączenie z/do  Mostiska (UA). Rocznie
spółka uruchamia ok. 6500 pociągów intermodalnych oraz kilkaset
transportów dziennie (door-door delivery) w promieniu do 150 km. 

T4B Group

T4B Group zajmuje się opracowywaniem koncepcji, projektowaniem oraz
wdrażaniem rozwiązań informatycznych, teletechnicznych,
telekomunikacyjnych i energetycznych. Firma jest dostawcą usług projektowania i implementacji rozbudowanych systemów bezpieczeństwa dla największych obiektów użyteczności publicznej w kraju.

Zakłady Automatyki KOMBUD

Firma specjalizuje się w produkcji nowoczesnych systemów sterowania ruchem kolejowym. Ich urządzenia zapewniają bezpieczeństwo pasażerów personelowi kolei. 150 zainstalowanych systemów stacyjnych (m.in. Warszawa Gdańska, Szczecin Port, Sławków LHS, Kozienice-Elektrownia).

WB Group

GRUPA WB to obecnie największy, polski producent oferujący technologie łączności i dowodzenia i zaawansowane rozwiązania dla sił zbrojnych z całego świata w takich obszarach jak: systemy obserwacyjno – rozpoznawcze, systemy dowodzenia, łączności i zarządzania na polu walki, Systemy informatyczne i cyberbezpieczeństwa, wyposażenie oraz modernizacja sprzętu wojskowego

OWLP

OST West Logistic to międzynarodowa grupa firm oferująca kolejowy transport ładunków. Początki działalności sięgają Ukrainy. Inne usługi to m.in. dzierżawa wagonów towarowych, świadczenie usług informacyjnych związanych z lokalizacją wagonów, kontrola dostaw wagonów i ładunków na kolejach.

PARTNER

Karya 

Zakres usług Firmy to m.in. regeneracja stalowych elementów nawierzchni kolejowej, wykonawstwo złączy szynowych, produkowanie na zamówienie szlifierek torowe do szlifowania szyn i rozjazdów kolejowych.

Ambra S.A. 

Firma zajmuje się produkcją, importem i dystrybucją wina. Jest też właścicielem marek win musujących.  Klienci grupy to głównie sieci handlowe, hurtownie i gastronomia. Grupa jest również właścicielem sieci specjalistycznych sklepów pod marką CENTRUM WINA.

 

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: Iryna Wereszczuk, Wicepremier Ukrainy, Waldemar Buda – Minister Rozwoju i Technologii, Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy, Lech Antoni Kołakowski, Sekretarz Stanu w Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Bartosz Zbaraszczuk, Sekretarz Stanu w Ministerstwo Finansów Polski, Szef Krajowa Administracja Skarbowa Jacek Piechota, Prezes Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza.

Podczas obrad wskazano na kluczowe utrudnienia w zakresie funkcjonowania granicy i określono wyzwania, jakie czekają oba kraje w zakresie usprawnienia i zwiększenia przepustowości granic, a także roli i znaczenia współpracy gospodarczej pomiędzy oboma krajami.

Granica powinna pozostać dla nas wszystkich szansą, a tymczasowe problemy z nią związane powinny znaleźć możliwie szybkie rozwiązanie, dzięki współpracy obu rządów, wsparciu Unii Europejskiej oraz wielu środowisk, które są bezpośrednio zaangażowane w polsko-ukraińską współpracę gospodarczą.

Skip to content