fbpx

Solidarni z Ukrainą

 

 „Solidarni z Ukrainą”

od maja 2022r. do września 2022r.

Program jest przeznaczony dla 20 osób.

W ramach Programu zaplanowane są trzy działania:

  1. Działanie 1  – Przyjęcie uczestników Programu na studia ze zwolnieniem z wszelkich opłat w semestrze letnim (5 miesięcy) – 10 osób

WSPA planuje przyjęcie 10 studentów ukraińskich uczelni, którzy są studentami w roku akademickim 2021/2022, którzy wyjechali z Ukrainy i przyjechali do Polski po 24.02.2022 w związku w prowadzonymi na Ukrainie działaniami wojennymi, ze zwolnieniem  wszelkich opłat w semestrze letnim. Możliwość przyjęcia na semestr letni na I roku (2 semestr), II roku (4 semestr) oraz III roku (6 semestr)

W ofercie studia:

LICENCJACKIE: administracja (ST), dziennikarstwo i komunikacja społeczna(ST), finanse i rachunkowość(ST), socjologia (NST), stosunki międzynarodowe(ST), zarządzanie(ST, POL i ENG)

INŻYNIERSKIE: architektura(ST), projektowanie wnętrz(ST), informatyka (ST, POL i ENG), transport(NST, tylko 4 sem)

MAGISTERSKIE: architektura (ST), informatyka(NST), socjologia(NST), zarządzanie(ST, pol eng), pedagogika (NST, tylko 6 semestr)

Studenci z Ukrainy, którzy zapiszą się, dołączą do grup, które realizują semestr letni roku akademickiego 2021/2022 i będą realizować studia zgodnie z przyjętą podstawą programową.  

Kształcenie zgodne z aktualnymi przepisami dotyczącymi epidemii COVID-19 (na WSPA – zajęcia praktyczne – ćwiczenia, laboratoria, projekty, warsztaty – realizowane stacjonarnie w siedzibie; wykłady, seminaria dyplomowe – on-line za pomocą platformy puw.wspa.pl).

Uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendia przez okres uczestnictwa.

Działanie 2 ) – Kurs języka polskiego i kultury polskiej

Działaniem zostanie objęte 10 osób – inne osoby niż te, które biorą udział w Działaniu 1 (studia).

WSPA planuje następujące bezpłatne inne formy kształcenia:

Kurs języka polskiego – minimum 10h tygodniowo – kurs pomoże w adaptacji studentów oraz umożliwi lepsze, pełniejsze uczestnictwo w zajęciach na studiach. Potrzeby: możliwość porozumienia się z wykładowcami, innymi studentami, codzienna komunikacja np. w sklepie, urzędzie, komunikacji miejskiej – wykonywanie tzw. czynności życia codziennego.

Kursy kultury i historii Polski oraz komunikacja międzykulturowa – minimum 5h tygodniowo (Potrzeby: przygotowanie studentów do funkcjonowania w obcym kraju, poznanie kultury i tradycji, obyczajów, adaptacja kulturowa i zmniejszenie szoku kulturowego wywołanego nagłą zmianą miejsca zamieszkania w związku z prowadzonymi działaniami wojennymi, minimalizacja traumy).

Kursy będą prowadzone przez doświadczoną kadrę WSPA w Lublinie, prowadzącą analogiczne zajęcia na uczelni.

Realizacja stacjonarna w siedzibie WSPA w Lublinie.

Uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendia przez okres uczestnictwa.

Działanie 3  – zapewnienie opieki psychologicznej i prawnej związanej z kształceniem

Działaniem zostaną objęci wszyscy uczestnicy – 20 osób.

W trakcie realizacji działań projektowych Uczestnikom/czkom programu świadczone będzie bezpłatne wsparcie psychologiczne oraz prawne w związku z podjętym kształceniem.

 

 

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z działem Rekrutacji WSPA Lublin – tel. 81 452 94 73, mail: rekrutacja@wspa.pl oraz działem Projektów WSPA Lublin – tel. 81 45 29 415, mail: m.prokopiukwolak@wspa.pl.

 

 

DYŻURY Psychologa i Prawnika

MAJ 2022r., HARMONOGRAM DYŻURÓW RADCY PRAWNEGO

CZERWIEC 2022r., HARMONOGRAM DYŻURÓW RADCY PRAWNEGO

LIPIEC 2022r., HARMONOGRAM DYŻURÓW RADCY PRAWNEGO

SIERPIEŃ 2022r., HARMONOGRAM DYŻURÓW RADCY PRAWNEGO

WRZESIEŃ 2022r., HARMONOGRAM DYŻURÓW RADCY PRAWNEGO

Skip to content