fbpx

Konkurs na grafikę do Kalendarza Europejskiej Stolicy Młodzieży

grafika informacyjna o konkursie plastycznym

Zachęcamy studentów posiadających plastyczne zdolności do udziału w konkursie na grafikę związaną z Lublinem. Oprócz tego, że laureaci zostaną uhonorowani pieniężnymi nagrodami, ich prace znajdą się na kartach kalendarza Europejskiej Stolicy Młodzieży 2024 r. Zostaną również wyeksponowane na specjalnej wystawie.

Przedmiotem konkursu jest wykonanie dowolnej, indywidualnej pracy plastycznej o tematyce związanej z miastem Lublin. Zgodnie z regulaminem, grafika może być przygotowana dowolną techniką plastyczną lub komputerową. Termin zgłoszeń upływa 21 kwietnia br. Organizatorem konkursu jest Gmina Lublin.

W inicjatywie może wziąć udział młodzież ze szkół ponadpodstawowych i dorośli do ukończenia 30. roku życia. Ideą konkursu jest:

1) promocja oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku miasta Lublin wśród młodych mieszkańców miasta;

2) propagowanie kultury i sztuki wśród młodych mieszkańców miasta oraz wyzwalanie odkrywczego i twórczego myślenia;

3) rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych, wrażliwości artystycznej młodych mieszkańców miasta.

Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne w przedziale od jednego do dwóch tysięcy złotych, a także możliwość umieszczenia zwycięskich prac na jednej z kart miesięcznych Kalendarza ESM na 2024 rok. Ponadto, trzydzieści najlepszych grafik zostanie zaprezentowanych wraz z sylwetkami autorów na wystawie przygotowanej przez organizatora konkursu.

Więcej na temat inicjatywy można znaleźć na stronie lublin eu, w aktualnościach.

Szczegółowe informacje o konkursie oraz wykaz załączników opublikowane są w BIP Urzędu Miasta Lublin.

Kontakt:

W razie pytań lub wątpliwości związanych z regulaminem należy kontaktować się z referatem ds. marketingu miasta w Kancelarii Prezydenta Urzędu Miasta Lublin pod nr tel.: 81 466 19 34.

Skip to content