fbpx

Uroczyste otwarcie Laboratorium Pyramid Games

balony - Laboratorium Pyramid Games
Mamy przyjemność ogłosić, że w dniu 9 marca 2023 roku odbyło się uroczyste otwarcie Laboratorium Pyramid Games. To kolejne wspólne działanie w ramach partnerstwa technologicznego, które ma za zadanie wspierać rozwój studentów i branży gier w Lublinie.

Uroczystość rozpoczęła się symbolicznym przecięciem wstęgi przed wejściem do Laboratorium Pyramid Games. Następnie odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział przedstawiciele WSPA: mgr Jacek Lis – Kanclerz WSPA, dr inż. Michalina Gryniewicz-Jaworska – Dziekan kierunku Informatyka WSPA, a także przedstawiciel firmy Pyramid Games – Prezes Zarządu, Jacek Wyszyński oraz dr Mariusz Sagan – Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości Urzędu Miasta Lublin. Po konferencji prasowej Prezes Zarządu Jacek Wyszyński przybliżył uczestnikom spotkania temat „Kreowania wirtualnych światów”.

Uroczystość otwarcia laboratorium Pyramid Games S.A. w WSPA stanowi część wydarzeń towarzyszących w ramach ósmej edycji Konferencji Check IT (www.checkit.lublin.eu) organizowanej przez Urząd Miasta Lublin. Partnerstwo technologiczne pomiędzy WSPA a firmą Pyramid Games obejmuje szereg działań, w tym organizację staży, doradztwo w zakresie programu nauczania i jego aktualizacji, promotorstwo prac dyplomowych i magisterskich oraz wykłady dla studentów prowadzone przez specjalistów z branży gier.

Otwarcie Laboratorium Pyramid Games jest nie tylko ważnym wydarzeniem dla Uczelni i firmy Pyramid Games, ale także dla całej społeczności zainteresowanej tworzeniem gier komputerowych. Laboratorium ma stanowić dla studentów przestrzeń do rozwijania swoich umiejętności i pasji, a także do zdobycia doświadczenia w tworzeniu gier.

 
Skip to content