fbpx

Studenci działają w wolontariacie – wyróżnienie Prezydenta miasta Lublin

Z dnia na dzień przybywa w Polsce osób potrzebujących pomocy. Nasze województwo jest najbliższym punktem, do którego nasi sąsiedzi przyjeżdżają. Część osób zatrzymuje się tylko na chwilę, pozostali ruszają w drogę od razu. Wszyscy natomiast potrzebują ciepłego posiłku, herbaty, informacji lub lekarza. Jako mieszkańcy Lubelszczyzny, solidaryzujemy się w pomaganiu.

Pomoc niosą również studenci WSPA. Koordynujące działania organizacje takie, jak na przykład Akademickie Centrum Pomocy i Wsparcia dla Polonii i Cudzoziemców, czy Homo Faber, przydzielają dyżury i niezbędne do wykonania zadania. Nasi studenci biorą w takim wolontariacie czynny udział. WSPA zachęca tym więcej osób do dołączenia się dla wspólnego dobra i inicjatywy, zaś Prezydent miasta Lublin przesłał nam pismo z wyróżnieniem i gratulacjami dla zaangażowanych.

Nie wszyscy nasi studenci zostali wymienieni z imienia i nazwiska w pismach, ponieważ ogrom pracy, który wykonują, uniemożliwił im wpisanie się fizycznie na listy osób pomagających przy Komitecie.

Wszystkim studentom (ponad 70 osób) serdecznie dziękujemy za ich siłę i pracę.

Ważne, abyśmy dalej organizowali się w sposób efektywny i rozsądny. Ważne, żeby każdy potrzebujący znalazł schronienie. Dziękujemy naszym studentom za zaangażowanie w wolontariacie.

Skip to content