fbpx

Działa Akademickie Centrum Pomocy i Wsparcia dla Polonii i Cudzoziemców

Akademickie Centrum Pomocy i Wsparcia dla Polonii i Cudzoziemców jest aktywnie działającą jednostką organizacyjną WSPA. Organizacja ta będzie zajmowała się pomocą różnym grupom migrantów, w tym studentów zagranicznych WSPA.

„Chcemy stworzyć lepsze warunki pobytu zagranicznych studentów, studiujących w Lublinie, a także nieść pomoc w rozwiązywaniu codziennych problemów lub sytuacji trudnych.” – jak mówią sami koordynatorzy projektu.

Kontakt:

Biuro Samorządu Studenckiego WSPA (parter, przy windzie)
e-mail: pomocwspa@wspa.pl

Mówimy w czterech językach: angielski, ukraiński, rosyjski, polski. Zapraszamy.

Biorąc pod uwagę sytuację związaną z konfliktem zbrojnym w Ukrainie, Centrum Pomocy i Wsparcia dla Polonii i Cudzoziemców będzie w najbliższych dniach priorytetowo kierować swoje działania do studentów pochodzenia Ukraińskiego. Osoby chętne do zaangażowania się w wolontariat, będą mogły poprzez nasze social media znaleźć informacje, w jaki realny sposób mogą pomóc poszkodowanym oraz z kim bezpośrednio się skontaktować w tej sprawie.

Co możemy zrobić od razu?

Uprzejmie prosimy w tej kwestii o zachowanie spokoju i trzeźwego umysłu, ponieważ snucie czarnych wizji w żadnym stopniu nie pomaga i nie wnosi nic dobrego. Prosimy również o bardzo dokładne sprawdzanie wiarygodności stron, które podają informacje lub udostępniają zbiórki pieniężne. Wszystkim zależy nam na pokoju, dlatego powinniśmy wspólnie się wspierać i działać na jego rzecz.

Co dalej?

Działanie Centrum skierowane jest przede wszystkim do studentów zagranicznych, jako realne wsparcie zarówno w kwestiach związanych ze studiami, ale również w kwestiach pobytu i adaptacji w mieście Lublin.

Na co dzień działalność jednostki będzie polegała na odpowiadaniu na pytania związane z życiem akademickim oraz pobytem w mieście Lublin. Studenci uzyskają również pomoc językową ułatwiającą np. wypełnianie dokumentacji urzędowej.

Młody zespół w Centrum, który również przeszedł przez wiele etapów życia studenckiego, jest zaangażowany i doskonale rozumie wyżej wymienione, istniejące potrzeby.

Podsumowując, do zadań Centrum należy:

  • wsparcie informacyjno-administracyjne dla zagranicznych studentów, słuchaczy studiów podyplomowych, a także innych grup migrantów
  • wsparcie informacyjno-administracyjne w aspekcie różnic międzykulturowych i problemów adaptacyjnych;
  • wsparcie informacyjno-administracyjne jednostek WSPA w sprawach związanych z obsługą zagranicznych studentów i słuchaczy studiów podyplomowych;
  • pomoc w kwestiach pobytu w Lublinie;
  • pomoc językowa w Urzędach.
Skip to content