fbpx
Nowoczesny kierunek w edukacji

Partnerzy technologiczni

Nasze źródło wartości treści nauczania

Kim są Partnerzy technologiczni?

 • WSPA współpracuje z firmami po to, aby studenci mogli realizować zajęcia w ich siedzibach i zdobywać praktyczne doświadczenie zawodowe – takie firmy nazwaliśmy Partnerami Technologicznymi.
 • Ta forma współpracy jest aktywna, oparta na konkretnych działaniach i korzyściach po obydwu stronach – to się opłaca.
 • Zapraszamy do współpracy zainteresowane firmy.
Zajmij swoje miejsce!

Przyszły studencie

Partnerzy technologiczni i kierunki, które współtworzą

Administracja

Fundacja Inicjatyw Menedżerskich

Specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań menedżerskich i organizacyjnych w biznesie i sektorze publicznym. W Fundacji są opracowywane i realizowane projekty innowacji społecznej i menedżerskiej.

administracja baner

Urząd Miasta Lublin - Wydział Strategii i Przedsiębiorczości

Jeden z nielicznych innowacyjnych samorządów w Polsce, lider współpracy z mieszkańcami i otoczeniem gospodarczym, który działa na rzecz rozwoju społeczności lokalnej razem z interesariuszami miejskimi, organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami. Dzięki wdrażanym programom, miasto Lublin jest miastem otwartym, innowacyjnym i partycypacyjnym. We współpracy z przedstawicielami Urzędu Miasta Lublin uruchomiona została Szkoła Nowej Administracji w WSPA Lublin. Dzięki temu studenci będą mogli poznać założenia administracji przedsiębiorczej na przykładzie miasta Lublin.

                                                                                                

Architektura

Stelmach i Partnerzy

Istniejące od 1992 roku biuro projektowe zajmujące się opracowywaniem projektów obiektów budowlanych.

Tymczak i Kukier Architekci sp. z o.o.

Pracownia architektoniczna specjalizująca się w obiektach wielkopowierzchniowych. Posiadają doświadczenie w projektowaniu hal produkcyjnych, handlowych oraz w obiektach użyteczności publicznej. Działają głównie na terenie Lublina i województwa lubelskiego. 

           

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna

Polskie Radio Lublin

Radio Freee

PolscyLektorzy.pl

Mikrofonika

Finanse i rachunkowość
super ksiegowa

Super Księgowa

To nowoczesne biuro księgowe z dostępem online. Ta firma zajmuje się profesjonalną obsługą działalności i pełną obsługą księgową spółek z o.o. SuperKsięgowa jest zintegrowana z właściwymi urzędami w oparciu o najbardziej aktualne procedury. 

Vistra

Jest dostawcą usług korporacyjnych, zatrudniającym blisko 5000 osób na całym świecie. W Polsce, firma od ponad 18 lat z powodzeniem wspiera zagranicznych inwestorów w wejściu na rynek oraz zapewnia profesjonalną obsługę księgową i kadrowo-płacową, świadcząc usługi doradztwa podatkowego i prawnego, sekretariatu korporacyjnego, a także administrowania funduszami inwestycyjnymi.

finanse i rachunkowość cash director

Cash Director

Jesteśmy spółką technologiczną branży FINTECH, która rewolucjonizuje rynek biur rachunkowych w Polsce oraz konsekwentnie realizuje ekspansję globalną. Cyfrowy dyrektor finansowy dla MŚP obsługiwany przez sztuczną inteligencję, oparty na platformie księgowej dostępnej w czasie rzeczywistym, bezpośrednio w bankowości internetowej. Automatyzuje codzienne zadania finansowe, pomaga zarządzać codziennymi przepływami pieniężnymi i zapewnia łatwy dostęp do finansowania w razie potrzeby.

Symfonia

Informatyka
capgemini

Capgemini

Światowy lider w dziedzinie doradztwa, usług technologicznych i transformacji cyfrowej, którego celem jest wprowadzanie czołowych i innowacyjnych rozwiązań oraz udostępnienie klientom całej gamy możliwości cyfrowego świata, w oparciu o 55-letnią tradycję i szeroką wiedzę branżową.

Lingaroo

Lingaroo

Firma kierująca się wartościami, również w czasie budowania miejsca pracy. Dumni pracownicy pozostają wiernymi sobie, współpracownikom i klientom. „Te wartości stoją za wszystkim, co robimy, od podejmowania strategicznych decyzji z partnerami po zatrudnianie ludzi, którzy tu należą i promowanie najlepszych pracowników. Nasze podstawowe wartości są kluczowymi czynnikami ciągłego sukcesu naszej firmy.”

Poligon studio

Poligon Studio

Zajmuje się szeroko pojętą grafiką komputerową. Współpracuje z pracowniami architektonicznymi, agencjami reklamowymi, czy instytucjami kultury. Poligon Studio wykonuje: wizualizacje architektoniczne, historyczne rekonstrukcje 3d, prezentacje multimedialne, wizualizacje produktów i opakowań, wizualizacji iluminacji świetlnych, animacje procesów wytwórczych, wizualizacje stoisk wystawienniczych.

Pyramid Games

Pyramid Games

Pyramid Games to studio zajmujące się tworzeniem gier komputerowych założone w 2012 roku. Główna siedziba znajduje się w Lublinie. „Jesteśmy graczami i uwielbiamy tworzyć gry. Naszym celem jest zapewnienie najlepszej możliwej jakości w naszych grach. Jesteśmy również pasjonatami nauki i Science-Fiction!”

Sii logotyp

Sii

Realizujemy projekty dotyczące rozwoju systemów bezpieczeństwa i zasilania samochodów elektrycznych, zarządzania załogą lotniczą czy wsparcia procesu produkcji w oparciu o wiedzę specjalistyczną z zakresu testów, analizy, konsultingu, wsparcia technicznego i infrastruktury IT

Spark-it logotyp

Sparki-IT

Firma zajmująca się technicznymi aspektami informatyki. Dostarcza, instaluje i konfiguruje serwery, komputery. Nadzoruje infrastrukturę informatyczną, instaluje sieci komputerowe oraz systemy zasilania elektrycznego. Zajmuje się szerokim spektrum pozostałych usług branży informatycznej.

Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli

Lublin GameDev

Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna

froebel.pl

Platforma doskonalenia dla nauczycieli. Froebel znany jest jako twórca tzw. „ogródków dziecięcych”, czyli instytucji wychowawczych dla dzieci 3-6-letnich, w których wprowadzał autorski system metodyczny, oparty na zabawowej i zajęciowej samodzielności i aktywności dziecięcej.

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie

Misją przedszkola są równe prawa wszystkich dzieci do: szacunku, zabawy oraz zaspokajania swoich potrzeb. W placówce kształtowane są postawy: tolerancji, wzajemnej pomocy, poszanowania odmienności każdego człowieka i patriotyzmu. To fundamenty, na którym budowana jest wspólna przyszłość.

Przedszkole nr 19 w Lublinie

Jest objęte Patronatem i Rekomendacją Polskiego Stowarzyszenia Montessori.

Przedszkole nr 54 w Lublinie

Od 20 listopada 2015 roku posiada MIĘDZYNARODOWY CERTYFIKAT PLACÓWKI DALTOŃSKIEJ (International Dalton School) i może używać nazwy Placówka Daltońska

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Lublinie

Zdobywcy Miedzianej Tarczy w 2002 roku za zajęcie 5. miejsca wśród liceów Lublina w rankingu Kuriera Lubelskiego, a w 2003 – 6. miejsca w zestawieniu opracowanym przez Perspektywy i Rzeczpospolitą.

Żłobek Uniwersytecki maluch.net w Lublinie - Kids&Baby

                   

Projektowanie Wnętrz

Komandor

Firma zajmująca się od 30 lat tworzeniem historii wyjątkowych wnętrz z charakterem i perfekcyjnie uszytych na miarę mebli.

Gala S.A.

Funkcjonuje od sierpnia 2007 roku. Obiekt został zrealizowany na terenie dawnej Fabryki Maszyn Rolniczych Wacława Moritza. Centrum Handlowe GALA w Lublinie to branżowy punkt handlowy oferujące szeroki wybór artykułów wyposażenia wnętrz, nowoczesne rozwiązania instalacyjne, innowacyjne materiały budowlane oraz specjalistyczne usługi projektowania domów i mieszkań.

Egen S.A.

Ceniony dystrybutor wysokiej jakości płytek ceramicznych. Nieustanną inspiracją firmy są potrzeby Klientów i Partnerów Biznesowych. EGEN S.A. zapewnia szeroki asortyment produktów na najwyższym światowym poziomie oraz profesjonalną obsługę zespołu wyszkolonych doradców, przedstawicieli handlowych i projektantów.

Socjologia
Lubelska grupa badawcza

Lubelska Grupa Badawcza

Firma oferująca badania jakościowe i ilościowe. Realizowane zajęcia: Wprowadzenie do statystyki.

Straż miejska w świdniku

Straż Miejska w Świdniku

Jednostka pełniąca funkcję m.in. prewencyjną. Obecnie prewencja kojarzy się głównie z jednostkami Policji, a wszystko za sprawą faktu, iż w ramach tej instytucji istnieje osobny oddział służący prewencji. Należy jednak pamiętać, że funkcje prewencyjne spełnia także szereg innych instytucji związanych z określonymi przepisami prawa.

Coaching Edukacyjny

Szkoła Coachingu Edukacyjnego

Firma wspierająca i kształcąca HR liderów, business managerów, przywódców biznesowych, mentorów, trenerów coachingu. Realizowane zajęcia: Umiejętności i kompetencje coachingowe. Struktura sesji coachingu indywidualnego i grupowego.

Biuro Ekspertyz Sądowych

Jest największą we wschodniej Polsce i jednocześnie jedną z największych w Polsce Instytucją Specjalistyczną świadczącą szeroki zakres ekspertyz kryminalistycznych (biuro wykonało ponad 15 000 tys. opinii przez 14 lat działalności). Biuro Ekspertyz Sądowych w Lublinie wykonuje opinie i ekspertyzy z różnych dziedzin kryminalistyki zarówno dla takich instytucji jak: Sądy, Prokuratury, jednostki Policji, Służba Celna, Straż Graniczna, Wojsko, Instytut Pamięci Narodowej i innych służb państwowych. Jak i dla sektora prywatnego, tj.: kancelarii adwokackich, adwokatów, radców prawnych, osób prywatnych, firm.         

Fundacja Aktywizacja

Fundacja pomaga osobom z niepełnosprawnościami z całego kraju w podnoszeniu ich kwalifikacji oraz kompetencji społeczno-zawodowych, znalezieniu pracy lub jej zmianie, właściwemu doborowi szkoleń oraz indywidualnej ścieżce doradczej, obejmującej cykl konsultacji zawodowych, psychologicznych i prawnych. Pracodawcom oferuje doradztwo w obszarze zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, szkolenia i pośrednictwo pracy.

Celem Fundacji jest usamodzielnienie i poprawa jakości życia osób z niepełno sprawnościami poprzez zintegrowane działania aktywizacyjne, zmianę postaw otoczenia oraz wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Zespół Fundacji liczy prawie 150 osób i ok. 200 współpracujących wolontariuszy. Swoje działania Fundacja prowadzi w siedmiu Oddziałach i sześciu Filiach, zlokalizowanych w trzynastu województwach na terenie kraju.

                                         

International Coaching Federation

International Coaching Federation (ICF) to największa, niezależna organizacja zrzeszająca coachów i szkoły coachingu na całym świecie. Jej działania poświęcone są rozwijaniu profesji coachingowej poprzez określanie standardów kompetencyjnych i etycznych, dostarczanie niezależnej struktury akredytacji dla coachów i programów szkoleniowych oraz budowanie forum wymiany doświadczeń.

International Coaching Federation powstało w 1995 roku, obecnie liczy ponad 25 000 członków zrzeszonych w ponad 160 krajach.

International Coach Federation (ICF) Polska jest częścią największej ogólnoświatowej organizacji coachingowej zrzeszającej profesjonalnych coachów.

Celem ICF Polska jest wspieranie rozwoju profesjonalnego coachingu w Polsce
w oparciu o jasną definicję, standardy i normy etyczne wypracowane przez International Coach Federation.

W największych miastach Polski działają lokalne oddziały. Ich misją jest popularyzowanie coachingu zgodnego ze standardami ICF. Zarówno ICF Polska, jak i lokalne oddziały organizują konferencje, warsztaty i spotkania poświęcone profesjonalnemu coachingowi, rozwojowi branży i samych coachów.

                                         

Stosunki międzynarodowe
Centrum pomocy

Akademickie Centrum Pomocy i Wsparcia dla Polonii i Cudzoziemców

Centrum Pomocy i Wsparcia dla Polonii i Cudzoziemców jest jednostką organizacyjną WSPA zajmującą się doradztwem i pomocą dla różnych grup migrantów, w tym studentów zagranicznych WSPA. Naszym celem jest stworzenie lepszych warunków pobytu studentów zagranicznych studiujących w Lublinie oraz niesienie pomocy w rozwiązywaniu ich codziennych problemów, a także w sytuacjach trudnych. Działanie Centrum skierowane jest przede wszystkim dla studentów zagranicznych, jako realne wsparcie zarówno w kwestiach związanych ze studiami, ale również w kwestiach pobytu i adaptacji w mieście Lublin.

administracja baner

Urząd Miasta Lublin - Wydział Strategii i Przedsiębiorczości

jeden z nielicznych innowacyjnych samorządów w Polsce, lider współpracy z mieszkańcami i otoczeniem gospodarczym, który działa na rzecz rozwoju społeczności lokalnej razem z interesariuszami miejskimi, organizacjami pozarządowymi i mieszkańcami. Dzięki wdrażanym programom, miasto Lublin jest miastem otwartym, innowacyjnym i partycypacyjnym. We współpracy z przedstawicielami Urzędu Miasta Lublin uruchomiona została Szkoła Nowej Administracji w WSPA Lublin. Dzięki temu studenci będą mogli poznać założenia administracji przedsiębiorczej na przykładzie miasta Lublin.

Stowarzyszenie Homo Faber

Organizacja pozarządowa działająca w obszarze praw człowieka. Swoje działania realizuje w oparciu o trzy programy: Dobre Rządzenie, Zrównoważony Rozwój i Międzykulturowość. W realizowanych projektach skupia się także na edukacji nieformalnej. Organizacja jest członkiem sieci prowadzonej przez Fundację Anny Linth, a także Lubelskiej Sieci na rzecz Integracji Cudzoziemców. Stowarzyszenie Homo Faber realizowało również działania poruszające problem Holokaustu: np. międzynarodowe projekty wymiany młodzieży dotyczące Zagłady (polsko-izraelskie, polsko-holenderskie oraz polsko-niemiecko-izraelskie) oraz „Wycieczki wielokulturowe”.

Europe Direct

Europe Direct Lublin WySPA

Punkt EUROPE DIRECT Lublin WySPA w Lublinie jest członkiem sieci Europe Direct w Polsce, która z kolei jest częścią ogólnoeuropejskiej grupy ośrodków. Ośrodki przybliżają europejskie zagadnienia mieszkańcom danego regionu i zachęcają ich do udziału w debatach na temat przyszłości UE. Siecią punktów EUROPE DIRECT zarządza Komisja Europejska.

Fundacja Inicjatyw Menedżerskich

Specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań menedżerskich i organizacyjnych w biznesie i sektorze publicznym. W Fundacji są opracowywane i realizowane projekty innowacji społecznej i menedżerskiej.

                                         

Zarządzanie

Fundacja Inicjatyw Menedżerskich

Specjalizuje się we wdrażaniu rozwiązań menedżerskich i organizacyjnych w biznesie i sektorze publicznym. W Fundacji są opracowywane i realizowane projekty innowacji społecznej i menedżerskiej.

the west choice

The west choice

Polska firma specjalizująca się w badaniu kompetencji i budowaniu ścieżek kariery, zajmuje się rekrutacją pracowników do firm polskich i  zagranicznych. The West Choice realizuje program edukacyjny „Work and Travel” skierowany do studentów, którzy studiują na uczelniach wyższych (praktyki studenckie w USA).

Grupa TIP media

Tip media

Polski start up, który tworzy dedykowane narzędzia firmom, mediom lokalnym, samorządom i organizacjom pozarządowym. Tworzy strony internetowe, szkoli, zajmuje się skuteczną reklamą w Internecie, przygotowuje kampanie promocyjne. Przedsiębiorstwo od lat doradza firmom jak szybko przenieść swoją firmę do Internetu i jak z sukcesem prowadzić e- biznes.

Firma Impact

Specjalizuje się w doradztwie dla biznesu, opracowaniu biznesplanów i pomaga w pozyskaniu  środków zewnętrznych na rozwój firmy.

     

     

Korzyści, jakie może przynieść taka współpraca

konkretne działania po obydwu stronach

Kandydat aplikujący na studia w WSPA

może zyskać:
 • Będziesz obsługiwać nowoczesne sprzęty na liniach produkcyjnych w firmach zgodnych z kierunkiem Twoich studiów.
 • Pomożesz w rozwiązywaniu realnych problemów w projektach instytucji/organizacji, które będą zgodne z obszarem Twojej specjalności.
 • Dzięki zajęciom prowadzonym w firmach, obsługiwaniu profesjonalnych urządzeń, skutecznie przygotujesz się do pracy zawodowej w firmie, ukończysz studia mając doświadczenie zawodowe.
 • Zdobędziesz praktyczne umiejętności, kreujesz swój portfel konkretnych doświadczeń zawodowych.
 • Obudzisz swoją kreatywność w czasie zajęć projektowych, dzięki czemu lepiej poradzisz sobie na rynku pracy w szybko zmieniającym się świecie.

Firma nawiązująca współpracę z WSPA

może zyskać:
 • Student uczestniczący w zajęciach laboratoryjnych w Twojej firmie może rozwiązać istniejące w procesie technologicznym wyzwanie, ponieważ jego myślenia nie ograniczają procedury. Jest pełen entuzjazmu i pozytywnej energii, ponieważ jest pasjonatem kierunku, który studiuje.
 • Sukcesy i działania firmy będą upowszechnione w publikacjach naukowych.
 • Kadra naukowa naszej uczelni wzbogaci potencjał firmy wnosząc swoje zasoby wiedzy.
 • Nasz absolwent jest zmotywowany, wykwalifikowany, skuteczny i gotowy do pracy w firmie partnera

 

Sprawdź ofertę edukacyjną uczelni

inspiruje nas rynek pracy
Poprzez świadomy proces edukacyjny, nakierowany na rozwój poczucia podmiotowości człowieka, Uczelnia wzmacnia kompetencje społeczne i zawodowe niezbędne na globalnym rynku pracy.
Skip to content