fbpx

dr inż. Ewelina Widelska

DR INŻ. EWELINA WIDELSKA Dziekan kierunku Gospodarka przestrzenna

e-mail: e.wid@wp.pl

dr inż. Ewelina Widelska

Dziekan kierunku Gospodarka przestrzenna

Studia na kierunku Architektura krajobrazu ukończyłam w roku 2007. W 2008 r. rozpoczęłam pracę w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL JP II, w Katedrze Ekologii Krajobrazu, a od 2012 r. w Katedrze Architektury Krajobrazu na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Równolegle starałam się rozwijać swoje umiejętności zawodowe, współpracując przy projektowaniu obiektów architektury krajobrazu z doświadczonymi projektantami, również z branży budowlanej, elektrycznej i sanitarnej. Zrealizowałam dzięki temu wiele projektów przestrzeni publicznych, w tym również o charakterze konserwatorskim. Brałam udział w opracowywaniu inwentaryzacji obiektów zabytkowych, pracach ewidencyjnych, czy opracowaniach o charakterze rewitalizacyjnym.

W roku 2009, wzięłam udział w międzynarodowym konkursie na opracowanie koncepcji zagospodarowania parku miejskiego w Madrycie, w Hiszpanii: „Valdebebas Urban Park Ideas Competition”. Projekt mojego współautorstwa „The Rosa de Los Vientos Park” został zakwalifikowany do półfinału konkursu i znalazł się w grupie 20 najlepszych prac wyłonionych spośród ponad 200 projektów, wykonanych przez pracowanie ze 149 krajów.

W 2019 r. uzyskałam stopień doktora nauk technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka na podstawie rozprawy pt.: „Klasztory w krajobrazie Drohiczyna – zachowane dziedzictwo i jego ochrona”. W związku z rozwojem naukowym i dydaktycznym dwukrotnie brałam udział w stażu dydaktycznym w Wilnie (Litwa) w roku 2020 i 2021. W 2020 r. zakwalifikowałam się również do programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Mistrzowie Dydaktyki”, w ramach którego miałam okazję rozwinąć swoje kompetencję na stażu w University College London, w Wielkiej Brytanii.

Moja aktywność związana z udziałem w konferencjach naukowych, seminariach czy szkoleniach, zaowocowała wieloma kontaktami zawodowymi oraz możliwością współpracy z różnymi podmiotami, także o zasięgu międzynarodowym. Efektem takiej współpracy były trzy granty usługowo-badawcze realizowane w ramach Funduszy Europejskich w latach 2015-2021.

Jestem autorką i współautorką ponad 30 publikacji w czasopismach naukowych i monografiach wieloautorskich, a także 10 artykułów popularnonaukowych w prasie branżowej, m.in. „Przestrzeń miejska”. Była też recenzentem artykułów w czasopiśmie o zasięgu międzynarodowym Journal of Water and Land Development. W swoim dorobku posiadam też ekspertyzy naukowo-techniczne, kilkadziesiąt prac projektowych, koncepcji i studiów programowo-przestrzennych dla zespołów krajobrazowych, projektów konserwatorskich, architektonicznych i urbanistycznych. Prezentowałam wyniki swoich badań na ponad 30 konferencjach naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

 

 

Skip to content