fbpx

WSCHODNI KONGRES MŁODYCH LIDERÓW

Wschodni Kongres Młodych Liderów

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa we Wschodnim Kongresie Młodych Liderów! Wydarzenie jest dedykowane osobom w wieku 18-35. Odbędzie  się w dniach 16-18 maja 2023 roku w Lublinie w Centrum Spotkania Kultur. WSPA jest Partnerem tego wydarzenia.

Wschodni Kongres Młodych Liderów to wydarzenie odbywające się równolegle z Samorządowym Kongresem Trójmorza, organizowanym już po raz trzeci przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Nasze wydarzenie z kolei zostało zainspirowane realizacją przez nas siedemnastu edycji Forum Ekonomicznego Młodych Liderów (FEML), czyli największych w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowych społeczno-ekonomicznych konferencji.

Misją Wschodniego Kongresu Młodych Liderów jest prowadzenie debaty i tworzenie dla niej przestrzeni, a także dążenie do odpowiedniego przygotowania osób młodych do uczestnictwa w dyskusji na temat przyszłości Polski, krajów Trójmorza oraz Partnerstwa Wschodniego.

Podczas Kongresu młodzi ludzie będą dyskutować na temat kluczowych zagadnień istotnych dla Polski, Europy, a także dla nich samych. Tematyka Kongresu będzie bardzo różnorodna i każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Oprócz zagadnień związanych z Trójmorzem, uczestnicy naszego wydarzenia będą mogli dowiedzieć się, jakie oczekiwania wobec pracowników mają pracodawcy i odwrotnie, czy rozwój sztucznej inteligencji jest szansą dla rozwoju, czy może zagrożeniem, a także jakie korzyści oferują młodym ludziom sieci europejskie, takie jak: EUROPE DIRECT, EURES, czy EURODESK. Kongres będzie także okazją do spotkania ze znanymi lubelskimi sportowcami.

Wschodni Kongres Młodych Liderów odbędzie formacie stacjonarnym i będzie prowadzony w formie paneli dyskusyjnych, debat oksfordzkich oraz różnego rodzaju spotkań. Do paneli dyskusyjnych zostaną zaproszone osoby ze świata biznesu, nauki, polityki, gospodarki, edukacji, przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji zajmujących się wymianami młodzieżowymi, a także reprezentanci Międzynarodowych Domów Spotkań w Polsce i za granicą.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmowane są do 4 maja 2023!

Formularz zgłoszeniowy znajduje się pod tym linkiem https://form.typeform.com/to/vTd0a361

Organizatorem wydarzenia jest Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw. W razie pytań, pozostajemy do dyspozycji. W sprawach uczestnictwa osobą do kontaktu pozostaje Kinga Namielska (email: k.namielska@eds-fundacja.pl), a sprawach programowych Andrzej Skórski (email: a.skorski@eds-fundacja.pl) lub pod numerem telefonu 507 112 228.

 

Skip to content