fbpx

Radio WySPA – pierwsze przesłuchanie za nami

Autorskie radio tworzone przez studentów to projekt, który zaistniał w ramach kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.

Studenci będą mogli przekonać się na własnej skórze, jak wygląda praca prezentera radiowego. Uczelnia przekazała oddzielną salę, która została dostosowana do potrzeb nowej pracowni.

Zakupiony sprzęt (mikrofony, konsole, miksery, a także kamery) posłuży studentom do tworzenia autorskich audycji, podcastów, a także do przeprowadzania wywiadów z zaproszonymi gośćmi.

W dniu wczorajszym, tj. 03.11.2021, odbyło się pierwsze przesłuchanie do nowego radia. Kandydaci rozmawiali z Redaktorem RMF, Panem Krzysztofem Kotem. Podczas rozmowy studenci musieli wykazać się kreatywnością, a także podzielić swoimi pomysłami dotyczącymi audycji. Natomiast Pan Krzysztof sprawdzał przede wszystkim wymowę i dykcję przyszłych reporterów.

To była pierwsza okazja, aby wstąpić w szeregi grupy medialnej WSPA. Aby być na bieżąco i nie przegapić kolejnego przesłuchania (które niebawem się odbędzie), polecamy polubić nasz fanpage.

Skip to content